gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Neergeschoten man betrapt door bewoner

d80fce25ad36c1f78fd17f5d956c4da2

De man die vrijdagochtend in Winterswijk werd neergeschoten door de politie, probeerde even daarvoor in te breken bij een rijtjeshuis aan het Staringplein. Daar werd hij betrapt door een bewoonster, dat zegt verslaggever Domien Esselink, die de vader is van de bewoonster.

Jasper Hazelaar |
Zijn dochter werd rond 06.30 uur wakker van geritsel in de tuin. Toen ze het gordijn opendeed, zag ze meteen waar het geluid vandaan kwam: er stond een inbreker voor het raam op de eerste verdieping. “Hij had een plastic regenjasje aan, dat kreukelde”, vertelt Esselink tegenover Omroep Gelderland. Niet alleen zijn dochter schrok, ook de inbreker ging er razendsnel vandoor. Terwijl zijn schoonzoon de politie belde, vluchtte de man via het huis van de buren, waar ook braaksporen zouden zijn gevonden.

Hij sloeg vervolgens voor de huizen lang op de vlucht. “Mijn dochter was naar de voordeur gelopen en stond toen nog een keer oog in oog met de inbreker. Volgens haar kwamen er toen al politieauto’s aan rijden, zo snel waren ze erbij.” De man versnelde zijn pas, maar kon door de politie in de Jacob Catsstraat worden ingehaald. Hij zou daar agenten met een mes hebben bedreigd. “Een eng idee natuurlijk, dat hij een mes bij zich had. Mijn dochter hoorde toen twee schoten”, vertelt Esselink.

Eerst waarschuwingsschot
Volgens officier van dienst Harry van Olst sommeerde de politie de verdachte eerst te blijven staan. “Toen draaide hij zich om en bedreigde hij collega’s met een wapen. Vervolgens is er na een waarschuwingsschot geschoten.” De inbreker is overgebracht naar het ziekenhuis in Winterswijk. Hij lijkt volgens Van Olst buiten levensgevaar.

'Bende actief in Winterswijk'
De dochter van Esselink hoorde van de politie dat het om een bende zou gaan, die mogelijk al langer in Winterswijk actief is. De laatste tijd zouden bij veel auto’s en woningen zijn ingebroken. De politie roept mensen met camerabeelden waarop mogelijk verdachte personen staan op zich te melden. De rijksrecherche doet onderzoek naar het schietincident in Winterswijk.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.