gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nationale Herdenking wordt steeds lokaler

884f3fa361f9ecb239a2983ccd9b136e.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het gaat jaar in jaar uit op dezelfde manier en dat is prima, maar je ziet dat mensen gaan zoeken naar iets herkenbaars", aldus WO2-expert Leo Marriet. Als voorbeeld noemt hij Etten, waar de bevrijding door de Canadezen op 1 april werd herdacht. "Er zijn in de Tweede Wereldoorlog ongeveer 250.000 Nederlanders gevallen. Dat is een statistiek en dat zegt niemand wat. Maar een Canadese soldaat waar een heel verhaal achter zit, waar foto's van zijn, waar er bekend is wat er gebeurd is, dat heeft een hele andere impact. Mensen kunnen zich daarmee vereenzelvigen."

Marriet vindt dat het altijd belangrijk is om te blijven herdenken. "Vrijheid is natuurlijk het allerbelangrijkste. Als ik zie dat er recht en links mensen de mond worden gesnoerd en dat ze geen commentaar mogen leveren, dat kennen we in Nederland niet. Dat is vrijheid en daar zijn mensen voor gevallen. Daar moeten we heel duidelijk bij stilstaan."

Lees ook

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

LEV Isseldoks (16).JPG

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.

ongelukdidamBLUR.jpg

Flinke verkeershinder na ongeval met drie auto’s Didam

Na een ongeval op de Oud Arnhemseweg in Didam is dinsdagochtend in de spits een flinke verkeershinder ontstaan. Niemand raakte gewond bij het ongeval.