gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nationale Herdenking wordt steeds lokaler

884f3fa361f9ecb239a2983ccd9b136e.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het gaat jaar in jaar uit op dezelfde manier en dat is prima, maar je ziet dat mensen gaan zoeken naar iets herkenbaars", aldus WO2-expert Leo Marriet. Als voorbeeld noemt hij Etten, waar de bevrijding door de Canadezen op 1 april werd herdacht. "Er zijn in de Tweede Wereldoorlog ongeveer 250.000 Nederlanders gevallen. Dat is een statistiek en dat zegt niemand wat. Maar een Canadese soldaat waar een heel verhaal achter zit, waar foto's van zijn, waar er bekend is wat er gebeurd is, dat heeft een hele andere impact. Mensen kunnen zich daarmee vereenzelvigen."

Marriet vindt dat het altijd belangrijk is om te blijven herdenken. "Vrijheid is natuurlijk het allerbelangrijkste. Als ik zie dat er recht en links mensen de mond worden gesnoerd en dat ze geen commentaar mogen leveren, dat kennen we in Nederland niet. Dat is vrijheid en daar zijn mensen voor gevallen. Daar moeten we heel duidelijk bij stilstaan."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen 50 minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.