gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na veel gepuzzel is er toch plek voor Montferland in de Achterhoek

18d10c2755cc8744c3b0e31e5ef7b85a.jpg

Negen raadsleden uit Montferland sluiten maandagavond voor het eerst aan bij de vergadering van de Achterhoek Raad in Ulft. Een extra gemeente brengt ook de nodige uitdagingen met zich mee.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Nu er meer fracties aansluiten bij de vergaderingen, moeten er ook meer zitplekken gecreëerd worden", zegt griffier Birkitta Kortes. Dat is juist waar de schoen wringt, de ruimte in de theaterzaal in de DRU is er namelijk niet ten overvloede. In andere woorden, het is er al krap. "We zijn daarom flink aan het puzzelen geweest. We wilden eerst een compleet andere opstelling maken, maar ook dat lukt niet. We kwamen dan niet uit met looproutes. Plus iedereen wil elkaar aan kunnen kijken in de vergadering", zegt Kortes.

Na flink wat gepuzzel en overleg met de DRU zijn ze eruit gekomen: "Ja het is gelukkig gelukt. We konden nog een beetje ruimte winnen door wat van de tribune weg te halen." Mogelijk moet er binnenkort nog meer ruimte gevonden worden. In de gemeente Doesburg klinken namelijk geluiden over een eventuele overstap naar de Achterhoek. "Mochten er nog meer plekken moeten komen, dan is dat geen probleem. De tribune zal dan verdwijnen om plek te maken voor extra tafels", zegt de griffier.

Goede sfeer
In de Montferlandse gemeenteraad zijn er nog wel eens wat incidenten. Kortes verwacht dat dat niet van invloed zal zijn op de sfeer in de Achterhoek Raad. "Wij hebben hier een hele prettige sfeer gecreëerd. We waken er met zijn allen voor dat die behouden blijft", aldus Kortes. Ze verwacht dat de nieuwe leden meegaan in de fijne tendens die de Achterhoek Raad kent.

De vergadering begint maandagavond om 19.30 uur en is bij te wonen voor publiek. Het gaat vanavond onder andere over de N18 en de nieuwe Regio Deal.

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.