gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na veel gepuzzel is er toch plek voor Montferland in de Achterhoek

18d10c2755cc8744c3b0e31e5ef7b85a.jpg

Negen raadsleden uit Montferland sluiten maandagavond voor het eerst aan bij de vergadering van de Achterhoek Raad in Ulft. Een extra gemeente brengt ook de nodige uitdagingen met zich mee.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Nu er meer fracties aansluiten bij de vergaderingen, moeten er ook meer zitplekken gecreëerd worden", zegt griffier Birkitta Kortes. Dat is juist waar de schoen wringt, de ruimte in de theaterzaal in de DRU is er namelijk niet ten overvloede. In andere woorden, het is er al krap. "We zijn daarom flink aan het puzzelen geweest. We wilden eerst een compleet andere opstelling maken, maar ook dat lukt niet. We kwamen dan niet uit met looproutes. Plus iedereen wil elkaar aan kunnen kijken in de vergadering", zegt Kortes.

Na flink wat gepuzzel en overleg met de DRU zijn ze eruit gekomen: "Ja het is gelukkig gelukt. We konden nog een beetje ruimte winnen door wat van de tribune weg te halen." Mogelijk moet er binnenkort nog meer ruimte gevonden worden. In de gemeente Doesburg klinken namelijk geluiden over een eventuele overstap naar de Achterhoek. "Mochten er nog meer plekken moeten komen, dan is dat geen probleem. De tribune zal dan verdwijnen om plek te maken voor extra tafels", zegt de griffier.

Goede sfeer
In de Montferlandse gemeenteraad zijn er nog wel eens wat incidenten. Kortes verwacht dat dat niet van invloed zal zijn op de sfeer in de Achterhoek Raad. "Wij hebben hier een hele prettige sfeer gecreëerd. We waken er met zijn allen voor dat die behouden blijft", aldus Kortes. Ze verwacht dat de nieuwe leden meegaan in de fijne tendens die de Achterhoek Raad kent.

De vergadering begint maandagavond om 19.30 uur en is bij te wonen voor publiek. Het gaat vanavond onder andere over de N18 en de nieuwe Regio Deal.

Lees ook

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.