gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na veel gepuzzel is er toch plek voor Montferland in de Achterhoek

18d10c2755cc8744c3b0e31e5ef7b85a.jpg

Negen raadsleden uit Montferland sluiten maandagavond voor het eerst aan bij de vergadering van de Achterhoek Raad in Ulft. Een extra gemeente brengt ook de nodige uitdagingen met zich mee.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Nu er meer fracties aansluiten bij de vergaderingen, moeten er ook meer zitplekken gecreëerd worden", zegt griffier Birkitta Kortes. Dat is juist waar de schoen wringt, de ruimte in de theaterzaal in de DRU is er namelijk niet ten overvloede. In andere woorden, het is er al krap. "We zijn daarom flink aan het puzzelen geweest. We wilden eerst een compleet andere opstelling maken, maar ook dat lukt niet. We kwamen dan niet uit met looproutes. Plus iedereen wil elkaar aan kunnen kijken in de vergadering", zegt Kortes.

Na flink wat gepuzzel en overleg met de DRU zijn ze eruit gekomen: "Ja het is gelukkig gelukt. We konden nog een beetje ruimte winnen door wat van de tribune weg te halen." Mogelijk moet er binnenkort nog meer ruimte gevonden worden. In de gemeente Doesburg klinken namelijk geluiden over een eventuele overstap naar de Achterhoek. "Mochten er nog meer plekken moeten komen, dan is dat geen probleem. De tribune zal dan verdwijnen om plek te maken voor extra tafels", zegt de griffier.

Goede sfeer
In de Montferlandse gemeenteraad zijn er nog wel eens wat incidenten. Kortes verwacht dat dat niet van invloed zal zijn op de sfeer in de Achterhoek Raad. "Wij hebben hier een hele prettige sfeer gecreëerd. We waken er met zijn allen voor dat die behouden blijft", aldus Kortes. Ze verwacht dat de nieuwe leden meegaan in de fijne tendens die de Achterhoek Raad kent.

De vergadering begint maandagavond om 19.30 uur en is bij te wonen voor publiek. Het gaat vanavond onder andere over de N18 en de nieuwe Regio Deal.

Lees ook

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem. Ter plaatse aangekomen trof de politie “vier mensen in de woning aan, waarvan één persoon lichtgewond was”, zegt een woordvoerder van de politie.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

LEV Isseldoks (16).JPG

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.