Ulft, Netherlands

MPS wil jongeren bereiken voor techniek

Regio8 | 9 maart 2016 11:29 | Aangepast op 9 maart 2016 11:29

‘’Wij zien in onze bedrijfsvoering dat het ontzettend moeilijk is om technische mensen binnen te krijgen. We proberen alle kanalen aan te boren om de vacatures ingevuld te krijgen. Door nu de volgende generatie enthousiast te maken voor techniek, denken we dat zij sneller een opleiding in de techniek kiezen’’, vertelt Aaldrik Harmsen van MPS. Ook het VNO-NCW ziet de terugloop. “Het imago van de techniek was gewoon de blauwe overal, maar techniek is gewoon hot”, zegt Jan Willem Boezel namens de ondernemersorganisatie die de Techniekdag ondersteunt.

“MPS is de perfecte gastheer voor de Techniekdag omdat hier alle facetten van techniek aan bod komen,” aldus Harmsen. ‘’Het begint met een idee dat iemand heeft dat wordt uitgewerkt in een engineeringsafdeling, daar hoort een stuk besturing bij in onze eigen besturingsafdeling. Daar hoort weer software en hardware bij en ik denk dat dat heel erg interessant is voor technische mensen.’’

De Techniekdag, die op 19 maart wordt gehouden, is volgens Jan Willem Boezel geslaagd als heel veel leerlingen gaan kiezen voor techniek.

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...