Ulft, Netherlands

Mos per direct vervangen als voorzitter van De Graafschap

Theo Hek is de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van De Graafschap. De 46-jarige is per direct aangesteld en is de opvolger van Martin Mos, die de rol acht jaar lang vervulde bij de Doetinchemse voetbalclub.
Jasper Hazelaar | 16 juni 2023 14:58 | Aangepast op 16 juni 2023 14:58
“We gaan mooie tijden tegemoet”, aldus Hek in reactie op zijn aanstelling. Hij stapt in na een seizoen dat De Graafschap afsloot met een tekort van ongeveer een miljoen euro. Investeerders hebben al aangegeven dit gat te dichten, maar hebben daarvoor wel verbeteringen geëist in de organisatie van de Doetinchemmers. Er moet een ‘topsportcultuur’ gaan gelden op stadion De Vijverberg. De 46-jarige Hek is op dit moment algemeen directeur klantgerichtheid bij een drietal bedrijven in de printindustrie, Canon Business Center Noordoost, OSN Nederland en Repromat.

Met Hek als voorzitter kent de raad van commissarissen in totaal vijf leden. Sjoerd Weikamp heeft marketing en communicatie in zijn portefeuille, Loek van der Mark richt zich op de bedrijfsvoering en sales, David Vrijbergen zit als juridische man in de raad van commissarissen en Ivo du Plessis doet dit op het gebied van commercie.

Mos
Mos, wiens derde termijn als voorzitter in de zomer van 2024 afloopt, liet eerder al weten open te staan voor vervanging ‘als er een betere kandidaat is’. In 2020 twijfelde de inwoner van Wehl ook al om te stoppen, maar hij besloot door te gaan om de club door de coronaperiode te loodsen. Dat lukte, hoewel er wel zorgen zijn over de financiële situatie van de voetbalclub. Naast het tekort over afgelopen seizoen, werd er vorig jaar ook een verlies geleden van bijna een ton.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Voetbal|De Graafschap|Doetinchem|

Lees ook

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Doetinchemse Uitdaging verhuist met ontmoetingsplek en 'Sjop' naar nieuw onderkomen

De Doetinchemse Uitdaging is met twee initiatieven verhuisd naar horecagelegenheid Streeckgenoot. Na...