gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland stapt in samenwerking Liemers

d90e6ee5c3dac47d7e70b519fc13f764.jpg
Redactie REGIO8 |
“Via Liemers++ valt subsidie en expertise binnen te halen waarmee de kernen en het buitengebied kunnen worden ondersteund bij het opstarten van projecten”, zo laat de gemeente Montferland weten over de meerwaarde van de netwerkorganisatie. “Er is een aantal projecten in voorbereiding in de regio de Liemers die voor Montferland van toepassing en nut kunnen zijn.” Naast Montferland nemen ook de gemeenten Westervoort, Zevenaar en Duiven deel aan de samenwerking. Per project beoordeelt de gemeente of het deelneemt.

De gemeente betaalt jaarlijks 10.000 euro en neemt viermaal per jaar deel aan een bestuurlijk overleg. “Er zijn weliswaar kosten verbonden aan deelname, maar het genereert potentieel ook aanzienlijke subsidiebedragen die het Montferlandse platteland ten goede kunnen komen.” In eerste instantie stapt de gemeente voor vier jaar in Liemers++. In 2023 volgt een evaluatie omtrent de wenselijkheid van het samenwerkingsverband.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”