gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mondriaan Escape Room netwerkt in Parijs

c3cd82b0a72d4d8a9652dbc53f905c74.jpg
Redactie REGIO8 |
“We zien wel wat ons te wachten staat”, zegt Halleriet. “We zijn wel echt bezig om een goede presentatie voor te bereiden want je wilt wel Winterswijk, Villa Mondriaan en de Escape Room Winterswijk in dat half uur dat we krijgen goed neerzetten.” Museum Connections is een jaarlijks evenement waarbij aandacht wordt geschonken aan de museum business. Het idee van de Winterswijkers om kunst en een escape room samen te smelten is niet onopgemerkt gebleven en heeft ervoor gezorgd dat ze mochten afreizen naar de Franse hoofdstad. Hier zullen prominente namen aanwezig zijn als The Metropolitan Museum of Art uit New York, The National Gallery London en ons eigen Rijksmuseum. Halleriet hoopt dan ook nieuwe connecties over de hele wereld te leggen. “Je komt daar natuurlijk veel interessante mensen tegen dus het zal volop netwerken worden.” 

Het duo wil aan al die grote namen in de internationale kunstwereld graag laten zien wie ze zijn als creatieve jonge ondernemers uit de Achterhoek. “Wat voor ons heel interessant is, is dat het om een ochtend gaat waarin alles over business gaat”, aldus Kadee. “Dus op een commerciële manier naar de kunsten en musea kunnen kijken.” Ook Halleriet wil kunst op een andere manier benaderen. “De kunstwereld heeft natuurlijk een bepaald imago en eigenlijk wil ik een beetje reuring brengen in dat toch soms stoffige gedoe.” Volgens Kadee is Mondriaan het afgelopen jaar sterk gaan leven in Nederland en vooral in Winterswijk. Ze hoopt dat dit in andere landen ook zal gebeuren. Al lachend vervolgt ze: “Wie weet kunnen we nog ergens een mooie Mondriaan vandaan plukken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.