gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mondriaan Escape Room netwerkt in Parijs

c3cd82b0a72d4d8a9652dbc53f905c74.jpg
Redactie REGIO8 |
“We zien wel wat ons te wachten staat”, zegt Halleriet. “We zijn wel echt bezig om een goede presentatie voor te bereiden want je wilt wel Winterswijk, Villa Mondriaan en de Escape Room Winterswijk in dat half uur dat we krijgen goed neerzetten.” Museum Connections is een jaarlijks evenement waarbij aandacht wordt geschonken aan de museum business. Het idee van de Winterswijkers om kunst en een escape room samen te smelten is niet onopgemerkt gebleven en heeft ervoor gezorgd dat ze mochten afreizen naar de Franse hoofdstad. Hier zullen prominente namen aanwezig zijn als The Metropolitan Museum of Art uit New York, The National Gallery London en ons eigen Rijksmuseum. Halleriet hoopt dan ook nieuwe connecties over de hele wereld te leggen. “Je komt daar natuurlijk veel interessante mensen tegen dus het zal volop netwerken worden.” 

Het duo wil aan al die grote namen in de internationale kunstwereld graag laten zien wie ze zijn als creatieve jonge ondernemers uit de Achterhoek. “Wat voor ons heel interessant is, is dat het om een ochtend gaat waarin alles over business gaat”, aldus Kadee. “Dus op een commerciële manier naar de kunsten en musea kunnen kijken.” Ook Halleriet wil kunst op een andere manier benaderen. “De kunstwereld heeft natuurlijk een bepaald imago en eigenlijk wil ik een beetje reuring brengen in dat toch soms stoffige gedoe.” Volgens Kadee is Mondriaan het afgelopen jaar sterk gaan leven in Nederland en vooral in Winterswijk. Ze hoopt dat dit in andere landen ook zal gebeuren. Al lachend vervolgt ze: “Wie weet kunnen we nog ergens een mooie Mondriaan vandaan plukken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Daamenpand.png

‘Meevaller’ in kostenstijging verbouwing Frank Daamenpand Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek heeft een ‘meevaller’ in de kostenstijging van de verbouwing van het Frank Daamenpand in Ulft. Waar de extra kosten in februari nog op ongeveer 3,5 ton werden begroot, blijkt dat in werkelijkheid na aanbesteding ‘slechts’ 2,5 ton te zijn. Dit bedrag komt bovenop het investeringskrediet van ruim 1,2 miljoen.

WhatsApp Image 2026-04-24 at 09.20.02.jpeg

Burgemeester sluit woning in Doetinchem na incidenten en overlast

Een woning aan de Themansstraat in Doetinchem is donderdag op last van de burgemeester gesloten. Dat gebeurde na aanhoudende overlast en meerdere incidenten. De sluiting geldt voor een periode van twee weken.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.