Ulft, Nederland
Terug

Moeder van baby 'Sem Vijverberg' wordt vrijgelaten

c875f7dc3e41460bba0636269b235413.jpg

De Doetinchemse vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van baby ‘Sem Vijverberg’ wordt voorlopig vrijgelaten. Het DNA-onderzoek heeft bevestigd dat ze de moeder van de baby is, maar volgens het Openbaar Ministerie (OM) is het niet nodig haar langer vast te houden.

Redactie REGIO8 |
“De vrouw is verschillende keren verhoord over de omstandigheden waaronder Sem om het leven is gekomen”, meldt het OM in een persbericht. “Zij heeft verklaard geen herinnering meer te hebben aan de zwangerschap en/of de bevalling. Het OM laat onderzoeken of en hoe dat mogelijk is. Het onderzoek gaat verder en richt zich daarbij met name ook op het achterhalen van de vader van Sem. Mogelijk geeft dat meer inzicht in de omstandigheden van zijn overlijden.” De vrouw werd op 6 september aangehouden voor haar mogelijke betrokkenheid bij de cold case, waarna het voorarrest later met twee weken werd verlengd.

Reden voor de voorlopige vrijlating is onder meer de verdenking. Volgens het OM wordt ze niet verdacht van moord op het pasgeboren jongetje, maar van kindermoord of kinderdoodslag, een lichter vergrijp. “Bij kindermoord of kinderdoodslag gaat de wetgever ervan uit dat de moeder de baby om het leven heeft gebracht uit vrees voor ontdekking van de bevalling”, aldus het OM. “Op kindermoord of kinderdoodslag staat geen gevangenisstraf van twaalf jaar en dus kan de verdachte niet op grond hiervan in voorlopige hechtenis genomen worden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.