gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Minister bezoekt Achterhoeks sportleven

08737f547419319686ff5706f29b5406.jpg
Redactie REGIO8 |

“Hij was zichtbaar onder de indruk van het begin af aan al”, vertelt Dick Chargois, bestuurslid van de SaZa Topsporthal. “Bij DZC, het Graafschap College en hier eigenlijk misschien wel het meeste.” De minister maakte onder andere kennis met de opleiding Sport en Bewegen van het Graafschap College en ging in gesprek met verschillende sportorganisaties die ideeën met hem konden delen. Bruins was vooral te spreken over de energieke jeugd in Doetinchem. “We zijn hier op een maandagavond maar overal waar je bent zie je kinderen aan het sporten. Dat is eigenlijk wel het allermooiste van sport, dat je kinderen ziet sporten en lol hebben in bewegen. Je zou willen dat elk kind die lol in sport ervaart en dat elk kind sport.”

Doetinchem heeft vooral laten zien met wat voor passie en enthousiasme er wordt gesport in de Achterhoek. “Het mooie is dat de minister zelf ook heeft aangegeven bij zijn aantreden dat hij sport als middel ziet en als verbinding ook richting het sociaal domein, de zorg en welzijn”, laat wethouder Maureen Sluiter weten. “Dat kunnen we hier ook laten zien, hoe we dat op Achterhoekse schaal vormgeven.” Sluiter hoopt dan ook in de toekomst meer sportevenementen naar de stad toe te kunnen trekken. “Dat is natuurlijk ook voor ons de boodschap om mee te geven aan de minister: Denk vooral ook aan Doetinchem en de regio Achterhoek op het moment als er wat moois en goeds te organiseren is.”

Foto: REGIO8

Lees ook

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.