gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mini Manna opent dagbestedingslocatie Ulft

43d2deabdc2c6e8e982202a772de6acb.jpg
Redactie REGIO8 |

“Eigenlijk houdt het in dat mensen hier de hele dag dingen kunnen maken”, vertelt bedrijfsleidster Amanda van Hoeyen. “Dat gebeurt dan van 09.00 tot 16.00 uur met mensen die NAH hebben, sociaal wat achter liggen maar met een indicatie die ze via de gemeente krijgen.” Mini Manna in Doetinchem opende in november een dagbestedingslocatie waarna Ulft nu volgt. “Omdat dat een succes was, dachten we ‘dat gaan we hier ook proberen en kijken of we hier hetzelfde succes kunnen boeken als daar’”, aldus Van Hoeyen. Het is een arbeidsmatige dagbesteding, wat betekent dat materialen vanuit de kringloopwinkel gebruikt kunnen worden om nieuwe producten te maken die vervolgens weer verkocht kunnen worden in de winkel.

Allerlei doelgroepen kunnen terecht bij de dagbesteding van Mini Manna. Volgens Jessica Doornenbal, coördinator van de dagbesteding, is het erg belangrijk om iedereen een daginvulling aan te bieden. “Normaal gesproken zijn mensen gespecialiseerd in een bepaalde doelgroep en richten ze zich daar heel erg op”, zegt Doornenbal. “Terwijl wij zoiets hebben van de samenleving zit ook verschillend in elkaar en het is gewoon hartstikke leuk om dat te doen.” Van Hoeyen hoopt dat mensen die gebruik maken van de dagbesteding uiteindelijk vrijwilligerswerk in de kringloopwinkel gaan doen. “En misschien uiteindelijk wel toe is aan een baan en een betaalde kracht gaat worden bij welk bedrijf dan ook.”

Foto: REGIO8

Lees ook

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.

Morsink.png

Afscheidsspeech Bennie Morsink ingekort door ingrijpen burgemeester Van Oostrum

Bennie Morsink heeft dinsdagavond op een opvallende manier afscheid genomen van de gemeenteraad van Berkelland. Het raadslid, dat zestien jaar actief was binnen de lokale politiek, keert in de nieuwe raad niet terug en had zijn afscheidstoespraak aangegrepen om stevig van zich te laten horen.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.