Ulft, Netherlands

Lokale partijen populair bij Gouden Handen

Regio8 | 21 maart 2018 15:20 | Aangepast op 21 maart 2018 15:20

"Het loopt vlot door", zegt Theo Bolder, kandidaat-raadslid van het CDA, maar bovenal voorzitter van het stembureau in Gouden Handen. Rond het middaguur had een kwart van de stemgerechtigden de weg gevonden naar het stemlokaal in ’s-Heerenberg. "Ik denk dat de belangstelling even groot is als andere jaren", aldus Bolder. "Ik kan niet echt merken dat het meer of minder is." Rond 16.00 uur lag het opkomstpercentage in de hele gemeente Montferland op 34%.

De inwoners die stemden bij Gouden Handen bleken een voorkeur te hebben voor de lokale partijen. "Als ik om mij heen hoor wat de mensen gaan stemmen, zijn er veel mensen die beseffen dat lokalen meer voor ons kunnen betekenen dan op dit moment de landelijke", zo laat een kiezer weten.

De uitslagenavond in de gemeenten Montferland, Oude IJsselstreek en Doetinchem is vanavond vanaf 21.00 uur live te volgen op REGIO8.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...