gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lokale partij in Berkelland verliest alle zetels, maar gaat toch door

ad93c23fc09afb9b5b369d879cedb3d0

De politieke partij is alle zetels kwijtgeraakt omdat raadsleden wegliepen, maar Gemeentebelangen Berkelland gooit de handdoek niet in de ring. Op de algemene ledenvergadering is een nieuw bestuur geïnstalleerd, ook is er een beoogde lijsttrekker gevonden.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De politieke storm die Berkelland de afgelopen weken teisterde heeft gezorgd dat Gemeentebelangen is verdwenen uit de gemeenteraad. De twee raadsleden van de partij, Rudi van de Esschert als Ingrid van Dijk, splitsten zich de afgelopen maand allebei af om zelfstandig verder te gaan. Maandagavond kwam de partij bij elkaar om de scherven te lijmen. Dat lijkt gelukt, want met Diana van Bijsterveld (voorzitter), Diane Kuenen (secretaris) en oud-raadslid Arnold Kion als penningmeester is er een nieuw bestuur geïnstalleerd.

Voorzitter Van Bijsterveld kijkt bij Nieuws uit Berkelland vooruit naar de volgende gemeenteraadsverkiezingen, in 2026: “Meino Janszen is beoogde lijsttrekker en zal de politieke kar gaan trekken. Tot aan de volgende verkiezingen zal Gemeentebelangen Berkelland gebruik maken van haar inspraakrecht. In de tussentijd zullen we zoveel mogelijke Berkellanders bevragen welke uitdagingen er voor de politiek liggen en hoe Gemeentebelangen daar een oplossing voor zou kunnen bieden.”

2005 tot 2024 in de raad
Gemeentebelangen Berkelland is door de afsplitsers na bijna twintig jaar in ieder geval de komende tijd verdwenen uit de gemeenteraad in de plattelandsgemeente. In 2005 kwam de partij, toen een fusie van lokale partijen uit Borculo, Neede en Eibergen, met drie zetels binnen. Bij de verkiezingen in 2014 en 2018 behaalde Gemeentebelangen met vijf zetels het beste resultaat. In 2022 verloor de partij drie zetels. De twee overgebleven zetels zijn nu dus in handen van eenpitters.

Lees meer over:

|

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.