gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lokale partij in Berkelland verliest alle zetels, maar gaat toch door

ad93c23fc09afb9b5b369d879cedb3d0.jpg

De politieke partij is alle zetels kwijtgeraakt omdat raadsleden wegliepen, maar Gemeentebelangen Berkelland gooit de handdoek niet in de ring. Op de algemene ledenvergadering is een nieuw bestuur geïnstalleerd, ook is er een beoogde lijsttrekker gevonden.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De politieke storm die Berkelland de afgelopen weken teisterde heeft gezorgd dat Gemeentebelangen is verdwenen uit de gemeenteraad. De twee raadsleden van de partij, Rudi van de Esschert als Ingrid van Dijk, splitsten zich de afgelopen maand allebei af om zelfstandig verder te gaan. Maandagavond kwam de partij bij elkaar om de scherven te lijmen. Dat lijkt gelukt, want met Diana van Bijsterveld (voorzitter), Diane Kuenen (secretaris) en oud-raadslid Arnold Kion als penningmeester is er een nieuw bestuur geïnstalleerd.

Voorzitter Van Bijsterveld kijkt bij Nieuws uit Berkelland vooruit naar de volgende gemeenteraadsverkiezingen, in 2026: “Meino Janszen is beoogde lijsttrekker en zal de politieke kar gaan trekken. Tot aan de volgende verkiezingen zal Gemeentebelangen Berkelland gebruik maken van haar inspraakrecht. In de tussentijd zullen we zoveel mogelijke Berkellanders bevragen welke uitdagingen er voor de politiek liggen en hoe Gemeentebelangen daar een oplossing voor zou kunnen bieden.”

2005 tot 2024 in de raad
Gemeentebelangen Berkelland is door de afsplitsers na bijna twintig jaar in ieder geval de komende tijd verdwenen uit de gemeenteraad in de plattelandsgemeente. In 2005 kwam de partij, toen een fusie van lokale partijen uit Borculo, Neede en Eibergen, met drie zetels binnen. Bij de verkiezingen in 2014 en 2018 behaalde Gemeentebelangen met vijf zetels het beste resultaat. In 2022 verloor de partij drie zetels. De twee overgebleven zetels zijn nu dus in handen van eenpitters.

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-01 at 16.21.12.jpeg

Flinke ravage bij ongeval op de Zelhemseweg in Halle

Bij een botsing op de Zelhemseweg in Halle is maandagmiddag een flinke ravage ontstaan. Een auto kwam door onbekende reden op de verkeerde weghelft terecht, met botsing als gevolg.

Schermafbeelding 2026-06-01 162301.png

Flinke schade door waterballon op voorruit in Doetinchem, politie zoekt jonge dader

Een op het eerste oog onschuldige waterballon die richting een auto werd gegooid op de Liemersweg in Wehl, heeft maandagmiddag voor onverwacht veel schade gezorgd. De politie is daarom op zoek naar de jongen die de ballon heeft gegooid.

AZCDidam0.png

Gemeenteraad dwingt college Montferland tot pas op de plaats rond azc

De gemeente Montferland maakt een pas op de plaats in de opvang van vluchtelingen. Eerder werd er nog een plan gedeeld waarin duidelijk werd dat de gemeente één azc voor 250 mensen wilde openen. Dit gaat nu (alweer) terug naar de tekentafel.

DonutFestival0.jpg

Geen barricades, maar plantenstekjes en praattafels: hoe de Achterhoek oefent met de donuteconomie

In de Toltuin in Beltrum klonk zondag geen protestleus en wapperden geen spandoeken. Het Donutfestival koos voor een andere toon: marktkraampjes met herbruikbare kleding, plantenstekjes en producten uit gemeenschappelijke moestuinen, en tafels waar bezoekers met koffie of vlierbloesemwater met elkaar in gesprek gingen.

WhatsApp Image 2026-05-31 at 18.15.11.jpeg

Na MS-diagnose van Sam (24) komt vriendinnengroep in actie: meer dan 8.500 euro opgehaald

Wat begon als een idee van een hechte vriendinnengroep, groeide uit tot een actie die veel meer losmaakte dan alleen sportieve prestaties. Tijdens de Quintusloop in Hengelo kwamen zondag tientallen mensen in actie onder de naam ‘F*CK MS’ om geld op te halen voor onderzoek naar multiple sclerose (MS) en om hun vriendin Sam van Til een hart onder de riem te steken, en dat is gelukt. Er is meer dan 8500 euro opgehaald.

Op volle kracht passeert de Berkel de stuw onder aan de Berkelmühle in Stadtlohn. Rechtsboven het beeld van Die Badende. Foto Sander Grootendorst.jpg

Extreme bui kan tussen Borculo en Lochem tot grootschalige overstromingen leiden

Het stroomgebied van de Berkel dwingt Nederland en Duitsland tot intensieve samenwerking. Klimaatproblemen houden immers niet op bij de grens. Hoewel de Berkel aan Duitse kant nog maar een klein riviertje is, vormt het hele stroomgebied een duidelijk kader voor gezamenlijke maatregelen. Volgens de betrokken bestuurders kan die samenwerking zelfs als voorbeeld dienen voor de rest van Europa.