gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lokale partij in Berkelland verliest alle zetels, maar gaat toch door

ad93c23fc09afb9b5b369d879cedb3d0

De politieke partij is alle zetels kwijtgeraakt omdat raadsleden wegliepen, maar Gemeentebelangen Berkelland gooit de handdoek niet in de ring. Op de algemene ledenvergadering is een nieuw bestuur geïnstalleerd, ook is er een beoogde lijsttrekker gevonden.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De politieke storm die Berkelland de afgelopen weken teisterde heeft gezorgd dat Gemeentebelangen is verdwenen uit de gemeenteraad. De twee raadsleden van de partij, Rudi van de Esschert als Ingrid van Dijk, splitsten zich de afgelopen maand allebei af om zelfstandig verder te gaan. Maandagavond kwam de partij bij elkaar om de scherven te lijmen. Dat lijkt gelukt, want met Diana van Bijsterveld (voorzitter), Diane Kuenen (secretaris) en oud-raadslid Arnold Kion als penningmeester is er een nieuw bestuur geïnstalleerd.

Voorzitter Van Bijsterveld kijkt bij Nieuws uit Berkelland vooruit naar de volgende gemeenteraadsverkiezingen, in 2026: “Meino Janszen is beoogde lijsttrekker en zal de politieke kar gaan trekken. Tot aan de volgende verkiezingen zal Gemeentebelangen Berkelland gebruik maken van haar inspraakrecht. In de tussentijd zullen we zoveel mogelijke Berkellanders bevragen welke uitdagingen er voor de politiek liggen en hoe Gemeentebelangen daar een oplossing voor zou kunnen bieden.”

2005 tot 2024 in de raad
Gemeentebelangen Berkelland is door de afsplitsers na bijna twintig jaar in ieder geval de komende tijd verdwenen uit de gemeenteraad in de plattelandsgemeente. In 2005 kwam de partij, toen een fusie van lokale partijen uit Borculo, Neede en Eibergen, met drie zetels binnen. Bij de verkiezingen in 2014 en 2018 behaalde Gemeentebelangen met vijf zetels het beste resultaat. In 2022 verloor de partij drie zetels. De twee overgebleven zetels zijn nu dus in handen van eenpitters.

Lees meer over:

|

Lees ook

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.

KermisFlitser

Kermis Gaanderen zoekt grootste ‘slachtoffers’ van beruchte flexflitser

De flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen is inmiddels verdwenen. Waar veel automobilisten opgelucht ademhalen, kunnen anderen nog altijd een paarse envelop op de deurmat verwachten. Voor die laatste groep heeft de organisatie van Kermis Gaanderen nu een ludieke actie bedacht.

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.