Ulft, Nederland
Terug

Lokaal Belang haalt Vreeman van Posthuis

83ca473b3a7665e60904c44b110205d9.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Om elke verwarring te voorkomen in de rollen als raadslid en makelaar heeft Herman Vreeman, na overleg met alle andere betrokkenen, besloten dit dossier niet langer te behandelen en binnen Lokaal Belang een ander aanspreekpunt hiervoor te zoeken’’, stelt Lokaal Belang in een verklaring na vragen over berichtgeving van onder meer REGIO8 over de plannen van Vreeman. "Naar aanleiding hiervan zijn er vragen gerezen, aangezien Herman ook makelaar is en dat hij voor de eigenaar van Het Posthuis ook andere opdrachten uitvoert, die overigens geen betrekking hebben op Het Posthuis.’’

Vreeman vertelde afgelopen week trots dat na jaren van inspanningen en gesprekken met de eigenaren de deuren van Het Posthuis in Gendringen weer opengaan. De initiatiefnemer riep Gendringenaren op om mee te denken over de invulling van het pand. Lokaal Belang en VVD willen vooralsnog niet verder op de zaak ingaan. Het is de tweede keer binnen een jaar tijd dat de lokale partij in het nieuws komt wegens een mogelijke 'schijn van belangenverstrengeling'.

Geen onderzoek naar handelen Vreeman
Burgemeester Otwin van Dijk heeft na een gesprek met Vreeman besloten geen onderzoek in te stellen naar zijn handelen. Van Dijk laat weten tevreden te zijn met de beslissing van Lokaal Belang om de activiteiten ten aanzien van het Posthuis over te dragen aan een ander raadslid. “Ik vind dit een verstandige oplossing”, aldus de burgemeester. “Daarom is er voor mij geen verdere reden om nu een onderzoek te starten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.