gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lichtenvoordse leerlingen gaan scheiden

7709518585a3d14f4535b2e1bca88ab5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Thuis is afval scheiden al heel gewoon, maar op school wordt dat nog niet gedaan", aldus Petra Streng van afvalinzamelaar ROVA. "Dat is heel raar. Daarom is het belangrijk dat we dat op school ook kunnen faciliteren." Het afvalbedrijf zorgt dat het afval van de Ludgerusschool wordt gescheiden door afvalbakken te leveren. Als tegenprestatie moeten de leerlingen de omgeving van hun school vrij van zwerfvuil houden.

"Ik vind het eigenlijk niet leuk", laat één van de leerlingen van de Lichtenvoordse basisschool weten over zijn aanstaande opruimwerkzaamheden. "Maar je moet het wel doen." Hij irriteert zich aan het afval dat op het schoolplein wordt achterlaten. "Sommige kinderen komen hier chillen en gooien hun flesjes drinken en bier weg in de hoek. Dat vind ik niet leuk. Ze moeten onze school netjes houden." De St. Ludgerusschool is een van de 78 basisscholen die meedoen aan het project van ROVA.
Foto: REGIO8

Lees ook

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.