Ulft, Netherlands

Levensverhaal van Henk de Jong op papier

Regio8 | 14 november 2017 15:15 | Aangepast op 14 november 2017 15:15

"Het is begonnen met een spandoek van de supporters van Cambuur", zo laat Henk de Jong weten over de totstandkoming van het boek. Hoewel hij als trainer onder druk stond in Leeuwarden en de resultaten tegenvielen, stak het publiek De Jong met spreekkoren en spandoeken een hart onder de riem. "Toen dacht ik jee, niet normaal joh", aldus de oefenmeester, die zegt dat de schrijvers van het boek daardoor werden geïnspireerd. "Het zou daar een klein beetje over gaan, maar toen gingen we praten en nu is het eigenlijk een heel breed boek geworden."

Zo maakte De Jong als assistent-trainer van Fritz Korbach bij Heracles Almelo het nodige mee. "Hij was geschorst en ik mocht voor het eerst trainer zijn in het betaald voetbal", zo legt De Jong uit. Voormalig De Graafschap-trainer Korbach zou hem bellen om de wedstrijd door te nemen, maar dat liep anders: "'Henk, er zitten hier toch een paar mooie vrouwen. Je red je er maar mee'", zo liet Korbach destijds aan De Jong weten.

Naast anekdotes over Korbach, komen onder meer het winnen van een loterij (het verbrassen van de winst) en het verlies van zijn schoonbroer aan de orde. Het boek ‘Henk’ is vanaf maandag verkrijgbaar.

Foto: REGIO8

Lees ook

Plotseling overlijden Wilfried 'Prutje Peter' Hoitink schokt Beltrum

Beltrum heeft geschokt gereageerd op het plotselinge overlijden van de 67-jarige Wilfried 'Prutje Pe...

Groot alarm in Winterswijk vanwege smeulende waterkoker op inductieplaat

De hulpdiensten rukten dinsdagavond massaal uit voor een melding van een woningbrand aan de Misterwe...

Raad Berkelland stuurt open brief aan Provincie en FrieslandCampina

De Berkellandse politiek eist antwoorden van de Provincie en FrieslandCampina over de ontploffing me...

Twee Achterhoekers in de top tien van de ChristenUnie

Met de Tweede Kamerverkiezingen in aantocht presenteren steeds meer partijen hun kandidatenlijst. Op...

Meer controles op de weg: Duitse politie verscherpt toezicht meer landinwaarts

De Duitse politie voert, naast de dagelijkse grenscontroles bij Beek en Emmerich, de verkeerscontrol...

Eibergse danseressen succesvol op WK Streetdance in Engeland

Twee dansduo’s uit Eibergen hebben afgelopen weekend meegedaan aan het WK Streetdance 2025 in Blackp...