Ulft, Netherlands

Lelieveld voorgedragen als nieuwe wethouder in Lochem

De VVD draagt Ria Lelieveld voor als nieuwe wethouder in de gemeente Lochem. Na het afscheid van Eric-Jan de Haan in juni werd er gezocht naar een nieuw lid van het college.
Jasper Hazelaar | 14 augustus 2023 10:04 | Aangepast op 14 augustus 2023 10:04
"Er liggen veel maatschappelijke uitdagingen in de gemeente Lochem waarvoor ik mij wil inzetten", laat Lelieveld weten in reactie op haar voordracht. "Ik ben dankbaar dat mijn fractie mij voordraagt als wethouder en ik zie uit naar het politieke weerzien in september." De 57-jarige Lelieveld komt uit Eefde en is sinds maart 2018 namens de VVD lid van de gemeenteraad in Lochem. Op dit moment werkt ze in de geestelijke gezondheidszorg, maar die baan legt ze neer als ze bij de Gemeente Lochem start.

Na het vertrek van VVD'er Erik Haverkort naar de landelijke politiek, was Lelieveld sinds oktober 2021 fractievoorzitter van de lokale VVD. Ook was ze vorig jaar betrokken bij de totstandkoming van het bestuursakkoord voor de gemeente. De gemeenteraad van Lochem kan op 5 september beslissen over de voordracht van de nieuwe wethouder.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Gemeente Lochem

Lees meer over:

Lochem|Politiek|Eefde|

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Klap voor BZ-minister Dobrindt: Duitse rechter kraakt grensbeleid asielzoekers

Het nieuwe strenge grensbeleid van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt (CSU...

Partijen eisen van de burgemeester meer transparantie en betere informatie

In de gemeenteraad van Bocholt wordt opnieuw gediscussieerd over meer transparantie en tijdige infor...

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Geld voor veilige oversteek 'bij de ijssalon' in Lochem

‘Wat een raar en gevaarlijk punt!’ Het is voor bijna elke automobilist die voor het eerst door Loche...