Ulft, Netherlands

Leerlingen verven aquarium op fietstunnel

Regio8 | 10 april 2018 17:28 | Aangepast op 10 april 2018 17:28
“Het idee is een onderwaterwereld”, vertelt kunstenares Judith Woordes. “Met vissen, zeewier, koraal en wat grotere vissen. En dat alles staat in verbinding met het feit dat zoveel jaar geleden deze hele tunnel onder water heeft gestaan.” Vanuit de gemeente ontstond het initiatief om de tunnel na acht jaar op te knappen als onderdeel van de verbeteringen voor het watersysteem. Het schilderen hoort bij het project om Lichtenvoorde de komende jaren klimaatbestendig te maken tegen extreme wateroverlast. 

Woordes kreeg hulp van leerlingen van de Antoniusschool en ook veel vrijwilligers hielpen een handje mee, tot grote vreugde van de kustenares. “Heel erg leuk”, zegt een opgewekte Woordes over het uitvoeren van het project. Het beschilderen van de Vragenderpoort trok veel bekijks van fietsers, die vervolgens ook fanatiek met een kwast aan de slag gingen. “Heel veel enthousiaste vrijwilligers en kinderen die mee willen helpen", aldus Woordes. "Dat is gewoon geweldig."

Aanleg bypasses en wateropvanggebieden
Eind mei moet het beschilderen van de Vragenderpoort klaar zijn. Waterschap Rijn en IJssel is begin dit jaar begonnen met het leggen van de laatste hand aan de verbeteringen voor het watersysteem (nieuwe bypasses en retentiegebieden) in Lichtenvoorde. Voor de Zwarte Cross in juli zijn de werkzaamheden afgerond.

Foto: REGIO8

Lees ook

Sander Berendsen van Warboel koninklijk onderscheiden

Sander Berendsen, de drijvende kracht achter het duo Warboel, is benoemd tot lid in de Orde van Oran...

Duitse automobilist rijdt door weiland en belandt in sloot Gendringen

Een Duitse automobilist heeft zondagmiddag iets voor 13.00 uur de verkeerde afslag genomen in Gendri...

‘In Loil kan het’: dorp ontvangt forse steun voor nieuwe MFA

Loil zit niet stil. Nadat de kerk al is omgebouwd tot evenementenlocatie, wordt in het dorp nu gewer...

Vierde competitiezege op rij voor De Graafschap

De Graafschap heeft voor de vierde keer op rij gewonnen. Deze keer versloeg de ploeg van Marinus Dij...

Mogelijke verlaging Duitse 'vliegtax' kan Nederlanders lokken

Voor Nederlanders kan het aantrekkelijker worden om vanaf Duitse luchthavens te vliegen, nu de Duits...

Kans op natte sneeuw in de Achterhoek volgens weerboer Gerrit Vossers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...