gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen verven aquarium op fietstunnel

121d0c4f3dd94f4013cfe58c8bfc33c3.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het idee is een onderwaterwereld”, vertelt kunstenares Judith Woordes. “Met vissen, zeewier, koraal en wat grotere vissen. En dat alles staat in verbinding met het feit dat zoveel jaar geleden deze hele tunnel onder water heeft gestaan.” Vanuit de gemeente ontstond het initiatief om de tunnel na acht jaar op te knappen als onderdeel van de verbeteringen voor het watersysteem. Het schilderen hoort bij het project om Lichtenvoorde de komende jaren klimaatbestendig te maken tegen extreme wateroverlast. 

Woordes kreeg hulp van leerlingen van de Antoniusschool en ook veel vrijwilligers hielpen een handje mee, tot grote vreugde van de kustenares. “Heel erg leuk”, zegt een opgewekte Woordes over het uitvoeren van het project. Het beschilderen van de Vragenderpoort trok veel bekijks van fietsers, die vervolgens ook fanatiek met een kwast aan de slag gingen. “Heel veel enthousiaste vrijwilligers en kinderen die mee willen helpen", aldus Woordes. "Dat is gewoon geweldig."

Aanleg bypasses en wateropvanggebieden
Eind mei moet het beschilderen van de Vragenderpoort klaar zijn. Waterschap Rijn en IJssel is begin dit jaar begonnen met het leggen van de laatste hand aan de verbeteringen voor het watersysteem (nieuwe bypasses en retentiegebieden) in Lichtenvoorde. Voor de Zwarte Cross in juli zijn de werkzaamheden afgerond.

Foto: REGIO8

Lees ook

Sfeer op Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.

vangst365kilo-2.jpg

Vondst 365 kilo cocaïne in Rotterdamse haven leidt naar Lochem

De vondst van 365 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven heeft deze week geleid tot vier aanhoudingen in Lochem. De drugs zaten verstopt in een container met verhuisspullen uit Curaçao, die bestemd waren voor een adres in de Achterhoek.