Ulft, Netherlands

Leerlingen leren hockeyen van Naomi van As

Regio8 | 8 maart 2017 14:21 | Aangepast op 8 maart 2017 14:21

“Ze wisten dat ze hadden gewonnen”, aldus tophockeyster Naomi van As. “Maar ze wisten niet wanneer ik zou komen. Het was wel een leuke verrassing dat ik vandaag de klas binnen kwam.” De kinderen van basisschool IJzevoorde wonnen de prijsvraag van KlasseTV, door de meeste likes op hun ingestuurde foto binnen te halen. “Het was superleuk. Ze deden hartstikke goed mee en hebben zelf ook genoten, wat natuurlijk het belangrijkste is”, aldus de beste hockeyster van de wereld.

De les begon met een beginnerslesje in hockey. “We hebben even gedreven. Even geleerd hoe je überhaupt een stick moet vasthouden.” Maar ook de hersens moesten gebruikt worden tijdens de sportieve les. “We hebben een quiz gedaan met stellingen. Uiteindelijk was er een jongen die heeft gewonnen”, aldus Van As. Ook voor de leraren was het een bijzonder bezoek. “Ik kijk toe en ik vind het heel leuk dat de kinderen er zo van genieten”, zegt schoolleider Wineke Spaan.

Beweegschool
Een intensieve sportles is de leerlingen van basisschool IJzevoorde niet vreemd, want de school besteedt extra aandacht aan beweging en gezonde voeding. “Ons onderwijsconcept is ‘natuurlijk bewegen’. Kinderen krijgen hier dus extra beweging. Ze hebben judo en yoga door de hele school”, aldus Spaan. Van As kon zien dat de kinderen extra sportief bezig zijn op school. “Ik moet zeggen dat het echt een heel sportief klasje was. Ja, leuk!”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap wint nipt op Sportcomplex Zoudenbalch

De Graafschap heeft op een regenachtige maandagavond met 2-3 gewonnen van Jong Utrecht. Hierdoor hou...

Verbod op telen van bol- en knolgewassen en snijbloemen in Lochem

Er komt in Lochem een verbod op het telen van niet-biologische sierteelt, om precies te zijn bol- en...

Veertig asielzoekers naar Lochem? ‘Februari is te kort.’

Wethouder Michiel Rijsberman van Lochem is overvallen door een brief van het COA, met daarin de aank...

Schoolstaking tegen mogelijke terugkeer dienstplicht: in Bocholt klinkt protest

In Duitsland leidt de landelijke discussie voor de herinvoering van de dienstplicht afgelopen vrijda...

Geen plek meer in Ulft voor Mini Manna? Zoektocht naar nieuwe locatie voor winkel

Stichting Mini Manna dreigt uit Ulft te verdwijnen. Op de huidige locatie komen woningen, waardoor h...

Zorgen over bereik NL-Alert in grensregio

De Nederlandse veiligheidsregio's maken zich zorgen over het bereik van NL-Alert in het grensgebied....