gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen leren hockeyen van Naomi van As

c2a05d99f0d188bd21e747706a0337d7.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ze wisten dat ze hadden gewonnen”, aldus tophockeyster Naomi van As. “Maar ze wisten niet wanneer ik zou komen. Het was wel een leuke verrassing dat ik vandaag de klas binnen kwam.” De kinderen van basisschool IJzevoorde wonnen de prijsvraag van KlasseTV, door de meeste likes op hun ingestuurde foto binnen te halen. “Het was superleuk. Ze deden hartstikke goed mee en hebben zelf ook genoten, wat natuurlijk het belangrijkste is”, aldus de beste hockeyster van de wereld.

De les begon met een beginnerslesje in hockey. “We hebben even gedreven. Even geleerd hoe je überhaupt een stick moet vasthouden.” Maar ook de hersens moesten gebruikt worden tijdens de sportieve les. “We hebben een quiz gedaan met stellingen. Uiteindelijk was er een jongen die heeft gewonnen”, aldus Van As. Ook voor de leraren was het een bijzonder bezoek. “Ik kijk toe en ik vind het heel leuk dat de kinderen er zo van genieten”, zegt schoolleider Wineke Spaan.

Beweegschool
Een intensieve sportles is de leerlingen van basisschool IJzevoorde niet vreemd, want de school besteedt extra aandacht aan beweging en gezonde voeding. “Ons onderwijsconcept is ‘natuurlijk bewegen’. Kinderen krijgen hier dus extra beweging. Ze hebben judo en yoga door de hele school”, aldus Spaan. Van As kon zien dat de kinderen extra sportief bezig zijn op school. “Ik moet zeggen dat het echt een heel sportief klasje was. Ja, leuk!”

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.