Ulft, Netherlands

Leerlingen leren hockeyen van Naomi van As

Regio8 | 8 maart 2017 14:21 | Aangepast op 8 maart 2017 14:21

“Ze wisten dat ze hadden gewonnen”, aldus tophockeyster Naomi van As. “Maar ze wisten niet wanneer ik zou komen. Het was wel een leuke verrassing dat ik vandaag de klas binnen kwam.” De kinderen van basisschool IJzevoorde wonnen de prijsvraag van KlasseTV, door de meeste likes op hun ingestuurde foto binnen te halen. “Het was superleuk. Ze deden hartstikke goed mee en hebben zelf ook genoten, wat natuurlijk het belangrijkste is”, aldus de beste hockeyster van de wereld.

De les begon met een beginnerslesje in hockey. “We hebben even gedreven. Even geleerd hoe je überhaupt een stick moet vasthouden.” Maar ook de hersens moesten gebruikt worden tijdens de sportieve les. “We hebben een quiz gedaan met stellingen. Uiteindelijk was er een jongen die heeft gewonnen”, aldus Van As. Ook voor de leraren was het een bijzonder bezoek. “Ik kijk toe en ik vind het heel leuk dat de kinderen er zo van genieten”, zegt schoolleider Wineke Spaan.

Beweegschool
Een intensieve sportles is de leerlingen van basisschool IJzevoorde niet vreemd, want de school besteedt extra aandacht aan beweging en gezonde voeding. “Ons onderwijsconcept is ‘natuurlijk bewegen’. Kinderen krijgen hier dus extra beweging. Ze hebben judo en yoga door de hele school”, aldus Spaan. Van As kon zien dat de kinderen extra sportief bezig zijn op school. “Ik moet zeggen dat het echt een heel sportief klasje was. Ja, leuk!”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Heel Montferland wordt zoekgebied azc, geen locatie in Didam gevonden

De gemeente Montferland is er niet in geslaagd een geschikte locatie binnen de grenzen van Didam voo...

Twee geboren Achterhoekers gaan voor voorzitterschap Tweede Kamer

De in Silvolde geboren Tom van der Lee en de in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen willen allebe...

Vernieuwde techniek voor Achterhoekse bruggen en sluizen: Hoog-Keppel bijt spits af

De brug bij Hoog-Keppel is toe aan een grote opknapbeurt. Onder meer het Waterschap Rijn en IJssel s...

Kasteelstad Verlicht krijgt geen extra subsidie van Montferland

Het jaarlijkse gratis lichtspektakel Kasteelstad Verlicht in ’s-Heerenberg krijgt geen extra subsidi...

Dak- en thuislozen moeten kraakpand bij station Doetinchem verlaten, sloop start dinsdag

De dak- en thuislozen mensen die een aantal weken in het kraakpand nabij station Doetinchem woonden,...

Duizenden lampjes en enthousiaste bezoekers ontvangen Sinterklaas in Borculo

Sinterklaas is weer in het land. De Goedheiligman bracht dit weekend verschillende bezoekjes aan de ...