Ulft, Netherlands

Leerlingen leren hockeyen van Naomi van As

Regio8 | 8 maart 2017 14:21 | Aangepast op 8 maart 2017 14:21

“Ze wisten dat ze hadden gewonnen”, aldus tophockeyster Naomi van As. “Maar ze wisten niet wanneer ik zou komen. Het was wel een leuke verrassing dat ik vandaag de klas binnen kwam.” De kinderen van basisschool IJzevoorde wonnen de prijsvraag van KlasseTV, door de meeste likes op hun ingestuurde foto binnen te halen. “Het was superleuk. Ze deden hartstikke goed mee en hebben zelf ook genoten, wat natuurlijk het belangrijkste is”, aldus de beste hockeyster van de wereld.

De les begon met een beginnerslesje in hockey. “We hebben even gedreven. Even geleerd hoe je überhaupt een stick moet vasthouden.” Maar ook de hersens moesten gebruikt worden tijdens de sportieve les. “We hebben een quiz gedaan met stellingen. Uiteindelijk was er een jongen die heeft gewonnen”, aldus Van As. Ook voor de leraren was het een bijzonder bezoek. “Ik kijk toe en ik vind het heel leuk dat de kinderen er zo van genieten”, zegt schoolleider Wineke Spaan.

Beweegschool
Een intensieve sportles is de leerlingen van basisschool IJzevoorde niet vreemd, want de school besteedt extra aandacht aan beweging en gezonde voeding. “Ons onderwijsconcept is ‘natuurlijk bewegen’. Kinderen krijgen hier dus extra beweging. Ze hebben judo en yoga door de hele school”, aldus Spaan. Van As kon zien dat de kinderen extra sportief bezig zijn op school. “Ik moet zeggen dat het echt een heel sportief klasje was. Ja, leuk!”

Foto: REGIO8

Lees ook

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...

Reorganisatie bij DRU Industriepark: acht banen op de tocht

Er gaan ontslagen vallen bij de stichting DRU Industriepark. De stichting hoopt zo financieel gezond...

Weerboer Gerrit verwacht een fraai herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Juf Milly viert 40-jarig jubileum: ‘Ik ga door tot achter de rollator’

De laatste slingers en ballonnen worden nog snel opgehangen door de leerlingen van groep 8. Dan is b...