gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen leren hockeyen van Naomi van As

c2a05d99f0d188bd21e747706a0337d7.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ze wisten dat ze hadden gewonnen”, aldus tophockeyster Naomi van As. “Maar ze wisten niet wanneer ik zou komen. Het was wel een leuke verrassing dat ik vandaag de klas binnen kwam.” De kinderen van basisschool IJzevoorde wonnen de prijsvraag van KlasseTV, door de meeste likes op hun ingestuurde foto binnen te halen. “Het was superleuk. Ze deden hartstikke goed mee en hebben zelf ook genoten, wat natuurlijk het belangrijkste is”, aldus de beste hockeyster van de wereld.

De les begon met een beginnerslesje in hockey. “We hebben even gedreven. Even geleerd hoe je überhaupt een stick moet vasthouden.” Maar ook de hersens moesten gebruikt worden tijdens de sportieve les. “We hebben een quiz gedaan met stellingen. Uiteindelijk was er een jongen die heeft gewonnen”, aldus Van As. Ook voor de leraren was het een bijzonder bezoek. “Ik kijk toe en ik vind het heel leuk dat de kinderen er zo van genieten”, zegt schoolleider Wineke Spaan.

Beweegschool
Een intensieve sportles is de leerlingen van basisschool IJzevoorde niet vreemd, want de school besteedt extra aandacht aan beweging en gezonde voeding. “Ons onderwijsconcept is ‘natuurlijk bewegen’. Kinderen krijgen hier dus extra beweging. Ze hebben judo en yoga door de hele school”, aldus Spaan. Van As kon zien dat de kinderen extra sportief bezig zijn op school. “Ik moet zeggen dat het echt een heel sportief klasje was. Ja, leuk!”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-05 at 22.30.48.jpeg

Montferland werkt aan nieuw participatieplan azc na burgerinitiatief, initiatiefnemer ontevreden

De gemeente Montferland gaat een nieuw communicatie- en participatieplan maken rond de zoektocht naar een locatie voor een asielzoekerscentrum (azc). Dat kondigde burgemeester Annemarie Fellinger donderdagavond aan tijdens de raadsvergadering waar ook een burgerinitiatief tegen een azc in de gemeente op de agenda stond. Het voorstel van het burgerinitiatief werd door de gemeenteraad aangepast, wat bij de initiatiefnemers op kritiek stuitte.

STILL Berkelland0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Berkelland gemeenteraadsverkiezing 2026

De zes lijsttrekkers van de gemeente Berkelland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over asielopvang, woningbouw en de toekomst de zwembaden in de gemeente. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Berkelland terug.

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.