Ulft, Nederland
Terug

Landschap in race voor prijs natuurgebied

4edc4a25795088120d2e24b8477019d9.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is zo'n prachtig gebied, dat moeten mensen zien", aldus wethouder Gert-Jan te Gronde van Winterswijk. "Ik denk dat we zeker de titel Nationaal Park kunnen verdienen." In de wedstrijd zijn er twintig gebieden die aangemeld zijn door verschillende gemeenten. Vervolgens kijkt een vakjury naar de inzendingen en stellen zij een shortlist op waar het publiek op kan stemmen. "Het is een klein beetje appels met peren vergelijken. Het is ook een kwestie van smaak. Als je dit vergelijkt met de Veluwe kom je hier gewoon in een compleet ander landschap", aldus ecoloog Robert Ketelaar.

Wethouder Te Gronde wacht vol spanning af of de Achterhoekse inzending ook daadwerkelijk op de shortlist komt, omdat het geen duidelijk afgebakend gebied is. "Het is een landschap. Een Nationaal Landschap in dit geval, maar het zijn natuurlijk verschillende delen bij elkaar. het zijn vier losse delen en niet één gebied. Dat maakt het wel bijzonder en maakt ook wel dat de beleefbaarheid veel groter is." Vanaf 10 oktober is de short list bekend en kan er op de landschappen gestemd worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.