Ulft, Nederland
Terug

Landelijke steun voor acties TSN Thuiszorg

dad78b7a9c396c12a1fa5ae24b420bd0.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik denk dat ze daarmee de druk flink vergroot hebben", aldus Emile Roemer, fractievoorzitter van de SP. "Wethouders en gemeentebesturen moesten belangrijke besluiten gaan nemen wie het overneemt als TSN echt failliet is. Hiermee geven ze heel veel argumenten waarom er voor goede thuiszorg gekozen moet worden." De medewerkers van TSN gaan donderdag in meerdere Achterhoekse gemeenten staken omdat er niet aan hun wensen wordt voldaan. Dan krijgen cliënten gedurende die staking helemaal geen zorg.

"Een staking komt een cliënt natuurlijk nooit ten goede, maar de zorg afbreken komt de cliënt helemaal niet ten goede. Het is erg zat dat ze voor dit soort maatregelen moeten gaan kiezen. Wat dat betreft was een bezetting natuurlijk een sterk middel want dat gaat niet ten koste van de cliënt. Maar het geeft wel heel veel aandacht en dat verhoogt de druk wel. Dus dat deden ze heel erg goed", sluit Roemer af.

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.