Ulft, Netherlands

Kringloopwinkels puilen uit met spullen

De opslagruimtes van Kringloopwinkel Aktief in de regio stromen over omdat de winkel nog wel goederen mag innemen, maar niet meer mag verkopen tijdens de lockdown. De winkels roepen klanten op te wachten met het afgeven van goederen.
Jasper Hazelaar | 24 december 2020 14:51 | Aangepast op 24 december 2020 14:51

“We zitten nu met de ruimte, waar moeten we de spullen laten?” aldus René Derksen, hoofd inname bij Kringloopwinkel Aktief in Doetinchem. “Het ligt eraan hoeveel mensen er nog komen maar anders is het deze week nog en dan zitten wij vol.” Om te voorkomen dat de winkel goede spullen moet weggooien door een tekort aan opslagruimte, heeft Aktief een duidelijk oproep: “Alsjeblieft houd het mooie spul thuis, kom alleen naar de winkel als het echt noodzakelijk is.”

Ondertussen wordt er druk gezocht naar oplossingen voor het ruimtegebrek. “We proberen bij andere bedrijven opslagruimte te krijgen, zoals bij de gemeente of bij Buha,” zegt Derksen. Aktief verwacht dat het na de huidige lockdown flink aanpoten zal zijn bij de inname. “Als mensen alles bewaren, kan je verwachten dat er straks een stormvloed aan goederen binnenkomt,” vertelt het hoofd van de inname. “Dan zijn wij weer mega druk.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...