Ulft, Nederland
Terug

Koninklijk schip legt aan in haven Doesburg

e51e01f989f79d715bd0855250027296.jpg
Redactie REGIO8 |

“Doesburg ligt in de lijn die we nu varen”, zegt gezagvoerder Aad van de Ent. “Van Tiel via Doesburg en Deventer naar Hattem, Kampen en dan verder naar Den Helder.” Niet alleen voor de vrijwillige schippers op de boot, maar ook voor Doesburg is het een bijzonder bezoek. “Ik ben supertrots dat ze hier in Doesburg een stop maken”, zegt wethouder Ellen Mulder. “Kijk naar het schip, het is een plaatje om het hier te hebben liggen, dus ik ben er heel erg blij mee.”

De kaartjes waren al snel uitverkocht en tientallen geïnteresseerden uit Doesburg en omstreken stapten donderdag aan boort van Piet Hein voor een rondvaart. “Ik kreeg de gelegenheid dus ik dacht ik ga het gewoon doen”, aldus Ger van Asselt. “Het is heel bijzonder dat je op zo’n schip mee kan varen.” De uitmuntende kaartverkoop is voor het enthousiaste personeel een cadeautje. “Dat vind ik heel leuk”, zegt Van de Ent. “Dat zijn vaak oudere mensen die nog een beetje de geschiedenis kennen van Koningin Juliana en Prins Bernhard.”

Foto: REGIO8

Lees ook

f9ef67cec95ce0456593e07fa6f41ce8.jpg

Raad Bronckhorst houdt vinger aan de pols bij Schuifpuzzel Zelhem

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond een amendement aangenomen over de verdere uitwerking van de Schuifpuzzel Zelhem. Daarmee krijgt het college ruimte om het voorkeursscenario verder uit te werken, maar blijft de raad betrokken als dat plan niet haalbaar is.

WhatsApp Image 2026-02-05 at 16.31.41.jpeg

Twee doden bij ongeval Groenlo

Bij een ongeval op de Borculoseweg in Groenlo zijn donderdagmiddag twee personen om het leven gekomen. Bij het ongeluk waren drie voertuigen betrokken.

jajgraVB0.jpg

De Graafschap jaagt met nieuwe aanwinsten op eerste overwinning van 2026

De transfergekte rondom De Graafschap is voorbij. Er werd voor miljoenen verkocht en op de laatste dag van de transferperiode wisten de Doetinchemmers zich nog te versterken met de gehuurde Nils Eggens en Nolan Martens.

Politie handboeien 4.JPG

‘Sextortion’-zaak Borculoër Mark S. schetst onthutsend beeld van politieoptreden

Een onthutsend beeld van het werk van de politie. Dat is wat donderdag ontstaat op de tweede zittingsdag van de zedenzaak tegen Mark S. uit Borculo, schrijft Omroep Gelderland. Dinsdag werd al duidelijk dat een van de slachtoffers meermaals aangifte deed, maar dat daar nauwelijks actie op werd ondernomen. Nu blijkt dat zij lang niet het enige slachtoffer was, die dit overkwam.

WhatsApp Image 2026-02-05 at 15.07.59 (1).jpeg

Sanne (9) droomt van eigen G-team in Wehl: 'Erbij horen is voor haar het belangrijkste'

De 9-jarige Sanne uit Wehl heeft één grote droom. Net als haar tweelingbroer Jelle wil ze niets liever dan voetballen bij voetbalvereniging Concordia. Door haar beperking is meedoen in een regulier jeugdteam echter lastig. Daarom zet Sanne samen met haar moeder Hanneke Holwerda alles op alles om het eerste jeugd G-team van de club op te richten. Er ontbreekt nog één belangrijk ingrediënt: meer teamgenootjes.

OG_SS0.png

Talkshow Open Grensland over de zorg rond kanker in de grensstreek

Streekomroep REGIO8 zendt de zevende aflevering van de talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland uit. Hoe beleven inwoners gezondheid en de zorg ervoor in de grensregio. We zoomen speciaal in op de gezondheidszorg bij kanker. Dat is het thema van de nieuwste aflevering van de tweetalige talkshow over leven in de grensstreek dat de driehoek Achterhoek tot aan Venlo en Duisburg omvat.