gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dit is waarom de koning géén koning kan worden bij het koningschieten

75bd17b129bd08e2a4311673cf954b20.jpg

De koninklijke familie maakt tijdens Koningsdag volop kennis met Achterhoekse tradities en gebruiken. Op de route wordt de familie ook uitgenodigd om mee te doen met het fenomeen waar ieder dorp reikhalzend naar uitkijkt: het koningschieten. Toch weten we nu al dat Willem-Alexander geen koning kán worden.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Hoe mooi zou het zijn, Koning Willem-Alexander die de romp van de vogel naar beneden schiet en dé schutterskoning van de Achterhoek wordt. Dit wordt alleen lastig. In de eerste plaats omdat er niet met een echt wapen op de route geschoten kan worden. De knappe koppen bij Civon hebben hier iets op verzonnen. Met een namaak wapen mikken de leden van het koninklijk huis op de onderdelen van de vogel. Deze worden vervolgens via een systeem met magneten aangestuurd en vallen één voor één naar beneden.

Nog geen probleem zou je denken, geen echt wapen, geen gevaar, niks aan het handje. Nou wel dus. Ook al is het een nep-wapen, de koning mag ook hier niet mee schieten. Willem-Alexander mag niet geassocieerd en gezien worden met een wapen, ook al kun je hier niet mee schieten. Het is dan ook nog even afwachten wie van de familie dé schutterskoning wordt en dezelfde eer mag dragen als de vele Achterhoekse en Duitse koningsparen die aanwezig zijn op Koningsdag.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.