gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dit is waarom de koning géén koning kan worden bij het koningschieten

75bd17b129bd08e2a4311673cf954b20.jpg

De koninklijke familie maakt tijdens Koningsdag volop kennis met Achterhoekse tradities en gebruiken. Op de route wordt de familie ook uitgenodigd om mee te doen met het fenomeen waar ieder dorp reikhalzend naar uitkijkt: het koningschieten. Toch weten we nu al dat Willem-Alexander geen koning kán worden.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Hoe mooi zou het zijn, Koning Willem-Alexander die de romp van de vogel naar beneden schiet en dé schutterskoning van de Achterhoek wordt. Dit wordt alleen lastig. In de eerste plaats omdat er niet met een echt wapen op de route geschoten kan worden. De knappe koppen bij Civon hebben hier iets op verzonnen. Met een namaak wapen mikken de leden van het koninklijk huis op de onderdelen van de vogel. Deze worden vervolgens via een systeem met magneten aangestuurd en vallen één voor één naar beneden.

Nog geen probleem zou je denken, geen echt wapen, geen gevaar, niks aan het handje. Nou wel dus. Ook al is het een nep-wapen, de koning mag ook hier niet mee schieten. Willem-Alexander mag niet geassocieerd en gezien worden met een wapen, ook al kun je hier niet mee schieten. Het is dan ook nog even afwachten wie van de familie dé schutterskoning wordt en dezelfde eer mag dragen als de vele Achterhoekse en Duitse koningsparen die aanwezig zijn op Koningsdag.

Lees ook

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.