gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Koningsdag 2025 naar Doetinchem, Koning viert verjaardag in de Achterhoek

88488fbeea591edea19724810ef00ca0.jpg

Voor de eerste keer in de geschiedenis is Doetinchem gastheer van de nationale feestdag Koningsdag. Koning Willem-Alexander komt volgend jaar met de koninklijke familie zijn verjaardag vieren in de Achterhoek. Het is meer dan veertig jaar geleden dat een staatshoofd dat in deze streek deed.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
'Zijne Majesteit de Koning woont op zaterdag 26 april 2025 met leden van het Koninklijk gezin en leden van de Koninklijke familie de viering bij van Koningsdag in Doetinchem in de provincie Gelderland', meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdagochtend.
De laatste keer dat de verjaardag van het staatshoofd, toen Koningin Beatrix, in deze streek werd gevierd is meer dan veertig jaar geleden. In 1983 was Lochem uitgekozen als gaststad voor Koninginnedag. In 1998 werd het feest nog wel gevierd in Doesburg.

Overigens is Koning Willem-Alexander zelf wel vaker in de Achterhoek geweest. Recent nog, om de Brede Maatschappelijke Voorziening (BMV) in Mariënvelde te bekijken. Dit vanwege de winst van de landelijke Dorpsvernieuwingsprijs. In 2014 was hij ook in deze regio, toen kwam hij tijdens een streekbezoek samen met Koningin Máxima onder meer in Borculo en Ulft.

Boumans is trots
Burgemeester Mark Boumans reageert namens de gemeente: “We zijn super trots en blij dat de Koning de uitnodiging van Doetinchem heeft aangenomen! Namens alle inwoners heet ik de Koning, de leden van het Koninklijk gezin en leden van de Koninklijke familie van harte welkom in Doetinchem, het hart van de Achterhoek."

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.