Ulft, Netherlands

Komst nieuwe brug ver weg, provincie houdt vast aan route door Doetinchem

Ondanks kritiek, politieke vragen en een aangenomen amendement in Bronckhorst ziet de provincie de huidige route door Doetinchem nog steeds als beste noord-zuidverbinding voor de Achterhoek. Sinds de proef met de landbouwsluis tussen Laag-Keppel en Wehl is er steeds meer steun voor een nieuwe brug over de Oude IJssel, maar op het provinciehuis zien ze dat niet zitten.
Tim Rondeel | 16 oktober 2023 15:38 | Aangepast op 16 oktober 2023 15:38
Vanuit de gemeenteraad in Bronckhorst werd eerder de wens voor een nieuwe weg met een brug over de Oude IJssel uitgesproken, dit lijkt nu een stap verder weg. "Het standpunt is niet gewijzigd", aldus een provinciale woordvoerder desgevraagd. Het nieuwe provinciebestuur ziet, net als voorgangers, de route via de Energieweg, Liemersweg en Europaweg als de beste verbinding van het noorden naar het zuiden van de Achterhoek.

Ook wethouder Rens Steintjes van Doetinchem gaf eerder aan een nieuwe weg om de stad heen, mét een nieuwe brug, als een optie te zien. Maar hij legde de bal vooral bij de provincie. "Zolang er geen andere wind gaat waaien op provinciehuis, gaan wij voor verbetering van de route door Doetinchem", liet de wethouder eerder weten. Het lijkt nu windstil te blijven op het provinciehuis.

Drukte in stad
De verkeersstroom op de route door Doetinchem is de afgelopen tijd toegenomen door de proef met de landbouwsluis. Ook groeit het aantal inwoners van de stad, waardoor er in de toekomst alleen maar meer verkeer gebruik van de wegen gaat maken. Voor de Fietsersbond was dat reden om hun zorgen uit te spreken voor de rotondes op deze route waar het gemotoriseerd verkeer kruist met fietsers.

Ongeval
Na het tragische ongeval van vrijdag worden er steeds meer vragen gesteld over de route door Doetinchem. Al langer wordt gewaarschuwd voor ongelukken en bijna-ongelukken, onder meer ook door de lokale politiek, op de rotondes op de Energieweg. De provincie laat weten dat het onderzoek naar het ongeval moet worden afgewacht voor er een oordeel kan worden getrokken.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...

Bronckhorst haalt tijdelijke drempels weg in Laag-Keppel

De gemeente Bronckhorst gaat de tijdelijke drempels op de Hummeloseweg in Laag-Keppel verwijderen. D...

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans spraken er aan het begin en aan ...

Eerste oranjefans staan in de vroege ochtend al aan de route van Koningsdag Doetinchem

De zon is nog amper op maar de allereerste oranjefans melden zich al langs de route van Koningsdag i...

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voo...