gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Klimaat Klaor mikt op bedrijven in Oost Gelre

d58cb20e97201221909a1a356e589bcd.jpg
Redactie REGIO8 |

“De landbouwsector gaat aan de slag met een heel groot project waarbij boeren individueel worden benaderd”, stelt gebiedsmakelaar Richard Trenning. “Hen wordt gevraagd of ze mee willen denken- en doen aan waterplannen in het bedrijf. Maar de klimaatboom wordt het komend jaar gepromoot en ik hoop dat veel meer bedrijven mee gaan doen.” Klimaat Klaor is een pilot van Oost Gelre voor Lichtenvoorde, Vragender en Lievelde waarbij milieubewustzijn en het klimaat centraal staan. Trenning wil de komende tijd op meer plekken in de gemeente voor vergroening zorgen. “We gaan in de kernen proberen schoolpleinen te vergroenen, we gaan bewoners uitnodigen om hun voortuinen te ontstenen en vergroenen en ik wil eigenlijk met meer ondernemers in gesprek om te vragen waar ze zelf behoefte aan hebben”, laat Trenning weten.

Dusseldorp deelt de visie om voor zoveel mogelijk vergroening te zorgen. “Wij werken mee aan initiatieven van gemeenten waar wij gevestigd zijn”, aldus woordvoerder Karin Rog. “Daarnaast hebben wij zelf ook een heel actief beleid om stap voor stap wat bij te dragen aan een schone wereld in 2050. Een voorbeeld is het project waarbij wij bij alle panden prullenbakken onder de bureaus verwijderden en gezorgd hebben voor centrale afvalpunten.” Trenning hoopt over een halfjaar verandering te zien. “Ik hoop dat er zoveel energie in het gebied is dat mensen er zelf mee aan de slag gaan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.