Ulft, Netherlands

Kinderen leren het brandweervak in Ruurlo

Regio8 | 25 juli 2017 11:44 | Aangepast op 25 juli 2017 11:44

“Ikzelf heb ook al als klein kind mee gedaan”, zegt vrijwilliger brandweerman Arnold Temmink. “Dus ik doe het altijd met heel veel plezier.” De eerste en de laatste maandag van de bouwvakvakantie kunnen kinderen de kneepjes van het brandweervak leren. “We bieden ze een inkijk in wat de brandweer is” aldus Temmink. “Hoe het is om in de brandweerauto te zitten en hoe het is om de brandspuit vast te houden.”
  
De kinderen werden bij de Ruurlose kazerne opgehaald met een brandweerwagen, waarna ze naar een weiland werden gebracht voor de spelletjes. “Je moet met een waterslang een bal naar boven spuiten”, zegt deelnemer Jade Klein Broskamp. “Kinderen vinden dat fantastisch, want wie heeft het niet als droom gehad om brandweerman te worden, ikzelf ook”, aldus brandweerman Temmink.”

Nieuwe brandweermannen
Tussen de enthousiaste kinderen zit wellicht een potentiële brandweervrijwilliger voor het korps in Ruurlo. “We willen mensen laten zien dat wij naast ons belangrijke werk, ook gewoon een hele leuke vereniging zijn”, zegt Arnold. “Wij doen echt zoveel mogelijk leuke dingen, om het moeilijke werk ook met elkaar op te kunnen pakken."

Foto: REGIO8

Lees ook

Man zwaargewond na ongeluk in bedrijfshal Lichtenvoorde

Een man is woensdagochtend zwaargewond geraakt nadat hij bekneld kwam te zitten tussen een rolluik v...

Overleden fietser bij Hummelo is 82-jarige man uit Bronckhorst

De fietser die dinsdagmiddag is overleden bij een ongeval bij Hummelo, is een 82-jarige man uit Bron...

Gaanderen kijkt vooruit met nieuw dorpsplan voor komende vijf jaar

De Dorpsraad Gaanderen heeft haar nieuwe Dorpsplan ‘Umkieken naor mekaar…’ gepresenteerd. Het docume...

Aanrijding tussen scooterrijdster en fietsster nabij Velswijk, politie zoekt getuigen

Een fietsster is dinsdagmiddag aangereden door een scooterrijdster nabij Velswijk. De politie is op ...

Brand in appartementencomplex met ouderen in Winterswijk

In een appartementencomplex met ouderen in Winterswijk is dinsdagochtend brand uitgebroken. De brand...

EOD ingeschakeld na vondst verdacht pakket in Doetinchem

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is in de nacht van maandag op dinsdag opgeroepen na d...