Ulft, Netherlands

Kinderen leren het brandweervak in Ruurlo

Regio8 | 25 juli 2017 11:44 | Aangepast op 25 juli 2017 11:44

“Ikzelf heb ook al als klein kind mee gedaan”, zegt vrijwilliger brandweerman Arnold Temmink. “Dus ik doe het altijd met heel veel plezier.” De eerste en de laatste maandag van de bouwvakvakantie kunnen kinderen de kneepjes van het brandweervak leren. “We bieden ze een inkijk in wat de brandweer is” aldus Temmink. “Hoe het is om in de brandweerauto te zitten en hoe het is om de brandspuit vast te houden.”
  
De kinderen werden bij de Ruurlose kazerne opgehaald met een brandweerwagen, waarna ze naar een weiland werden gebracht voor de spelletjes. “Je moet met een waterslang een bal naar boven spuiten”, zegt deelnemer Jade Klein Broskamp. “Kinderen vinden dat fantastisch, want wie heeft het niet als droom gehad om brandweerman te worden, ikzelf ook”, aldus brandweerman Temmink.”

Nieuwe brandweermannen
Tussen de enthousiaste kinderen zit wellicht een potentiële brandweervrijwilliger voor het korps in Ruurlo. “We willen mensen laten zien dat wij naast ons belangrijke werk, ook gewoon een hele leuke vereniging zijn”, zegt Arnold. “Wij doen echt zoveel mogelijk leuke dingen, om het moeilijke werk ook met elkaar op te kunnen pakken."

Foto: REGIO8

Lees ook

‘Jong’ De Graafschap loopt eerste averij op, Roda wint

De Graafschap heeft zijn eerste nederlaag van dit seizoen geleden. In Kerkrade oogde het veldspel va...

Optocht hoogtepunt Varssevelds Volksfeest: ‘Dit is onze versie van carnaval’

Varsseveld, het Protestante bolwerk binnen de Oude IJsselstreek, viert geen carnaval. Ook kermis, zo...

Wethouder Derksen over sluipverkeer Beek: ‘We moeten zoeken naar een middenweg'

Het sluipverkeer door grensdorp Beek is al weken onderwerp van gesprek. Bewoners van één van de twee...

Einde aan hittegolf in zicht, maar volgens Gerrit blijft het zomers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Needenaar (84) overleden na ongeval in Beltrum

Een 84-jarige man uit Neede is overleden aan zijn verwondingen na een ongeval donderdag in Beltrum, ...

Achterhoekse jaagt 'ciderdroom' achterna met eigen festival in Rha

Sophie Horstink van Fruitbedrijf Horstink uit Rha heeft een droom en dat is cider op de kaart zetten...