gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderen leren het brandweervak in Ruurlo

95076ef0a321af0e975948a184d13918.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ikzelf heb ook al als klein kind mee gedaan”, zegt vrijwilliger brandweerman Arnold Temmink. “Dus ik doe het altijd met heel veel plezier.” De eerste en de laatste maandag van de bouwvakvakantie kunnen kinderen de kneepjes van het brandweervak leren. “We bieden ze een inkijk in wat de brandweer is” aldus Temmink. “Hoe het is om in de brandweerauto te zitten en hoe het is om de brandspuit vast te houden.”
  
De kinderen werden bij de Ruurlose kazerne opgehaald met een brandweerwagen, waarna ze naar een weiland werden gebracht voor de spelletjes. “Je moet met een waterslang een bal naar boven spuiten”, zegt deelnemer Jade Klein Broskamp. “Kinderen vinden dat fantastisch, want wie heeft het niet als droom gehad om brandweerman te worden, ikzelf ook”, aldus brandweerman Temmink.”

Nieuwe brandweermannen
Tussen de enthousiaste kinderen zit wellicht een potentiële brandweervrijwilliger voor het korps in Ruurlo. “We willen mensen laten zien dat wij naast ons belangrijke werk, ook gewoon een hele leuke vereniging zijn”, zegt Arnold. “Wij doen echt zoveel mogelijk leuke dingen, om het moeilijke werk ook met elkaar op te kunnen pakken."

Foto: REGIO8

Lees ook

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.