Ulft, Netherlands

Kilderse dwingt lift af in filiaal van Action

Regio8 | 5 april 2018 14:24 | Aangepast op 5 april 2018 14:24

"Het was een halfjaartje werk, maar het heeft resultaat gehad", zo laat een trotse Carina Franken-Hermsen weten. De Kilderse is rolstoelafhankelijk en kon door haar handicap de Action in ‘s-Heerenberg niet betreden. "De roltrap die er is, is rolstoelontoegankelijk", vertelt Franken-Hermsen. Het gebruik van de zogenoemde ‘rolbaan’ was voor eigen risico. Voor de Kilderse was dit reden om contact te zoeken met het hoofdkantoor van Action, maar dit was nog niet zo makkelijk. Met behulp van Lokaal Belang Montferland kwam ze via het College voor de Rechten van de Mens uiteindelijk in contact met de winkelketen.

"Wij vinden de situatie ook verre van ideaal", laat de Action desgevraagd weten. "Wij vinden het ook belangrijk dat onze klanten onze winkel goed kunnen bereiken." Naar aanleiding van de klacht bij het College voor de Rechten van de Mens kwamen Franken-Hermsen en Action tot een akkoord. De winkelketen plaatst medio mei een lift in het winkelpand, tot grote tevredenheid van de Kilderse. "Zoals ze van de Action ook zeiden: als je er niet mee geconfronteerd wordt dan sta je er niet bij stil", aldus Franken-Hermsen.

Action past beleid aan
Naast het lokale succes in ’s-Heerenberg heeft de actie van Franken-Hermsen ook een nationaal gevolg. Het gesprek met de Action heeft de winkelketen ertoe bewogen het beleid aan te passen. "We hebben inderdaad het beleid om in Nederland geen winkel meer te openen op een eerste verdieping of in een kelder als er geen lift beschikbaar is of aangelegd kan worden", bevestigt de winkelketen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Annemiek Jetten tijdelijk aan het roer als burgemeester van Winterswijk

Annemiek Jetten (61) is maandag door commissaris van de Koning Daniël Wigboldus officieel beëdigd al...

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...