Ulft, Netherlands

Kilderse dwingt lift af in filiaal van Action

Regio8 | 5 april 2018 14:24 | Aangepast op 5 april 2018 14:24

"Het was een halfjaartje werk, maar het heeft resultaat gehad", zo laat een trotse Carina Franken-Hermsen weten. De Kilderse is rolstoelafhankelijk en kon door haar handicap de Action in ‘s-Heerenberg niet betreden. "De roltrap die er is, is rolstoelontoegankelijk", vertelt Franken-Hermsen. Het gebruik van de zogenoemde ‘rolbaan’ was voor eigen risico. Voor de Kilderse was dit reden om contact te zoeken met het hoofdkantoor van Action, maar dit was nog niet zo makkelijk. Met behulp van Lokaal Belang Montferland kwam ze via het College voor de Rechten van de Mens uiteindelijk in contact met de winkelketen.

"Wij vinden de situatie ook verre van ideaal", laat de Action desgevraagd weten. "Wij vinden het ook belangrijk dat onze klanten onze winkel goed kunnen bereiken." Naar aanleiding van de klacht bij het College voor de Rechten van de Mens kwamen Franken-Hermsen en Action tot een akkoord. De winkelketen plaatst medio mei een lift in het winkelpand, tot grote tevredenheid van de Kilderse. "Zoals ze van de Action ook zeiden: als je er niet mee geconfronteerd wordt dan sta je er niet bij stil", aldus Franken-Hermsen.

Action past beleid aan
Naast het lokale succes in ’s-Heerenberg heeft de actie van Franken-Hermsen ook een nationaal gevolg. Het gesprek met de Action heeft de winkelketen ertoe bewogen het beleid aan te passen. "We hebben inderdaad het beleid om in Nederland geen winkel meer te openen op een eerste verdieping of in een kelder als er geen lift beschikbaar is of aangelegd kan worden", bevestigt de winkelketen.

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...