gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kervel overweegt rechtsgang

9e380c074ad4366c676d778c6265fb42.jpg
Redactie REGIO8 |
Landgoedeigenaar Jan de Groot had een akkoord met Bronckhorst en het COA over de plaatsing van 97 asielzoekers voor de periode van twee jaar. "In januari zijn we begonnen met de voorbereidingen. We hebben trouwerijen afgezegd, huurders weggestuurd en bijeenkomsten afgezegd." Ook zijn er aanpassingen gedaan aan het pand zelf. "Ik heb hele waslijsten gehad van het COA." In totaal schat De Groot de gemaakte kosten rond de zeventigduizend euro.

Drie maanden geleden besloot het COA de plannen af te blazen. "Met een duf e-mailtje werd 9 maanden werk gestaakt." Volgens De Groot kwam de afzegging uit het niets: "Dan komt het COA die zegt: we stoppen ermee omdat u gezegd heeft dat u enkel maar christenen wilt ontvangen, maar dat is helemaal niet zo." Een vraag tot schadevergoeding werd door de organisatie afgewimpeld. De Hengelose landgoedeigenaar beraadt zich nu op volgende stappen. Het COA zelf was niet bereikbaar voor commentaar.

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.