Ulft, Netherlands

Kersverse landskampioen Orion heeft drie aanwinsten binnen

Nr. 9 Cas Abraham tijdens de finale tegen Orion Foto: REGIO8
Active Living Orion heeft drie nieuwe spelers voor het nieuwe seizoen gepresenteerd. Onder andere voormalig jeugdspeler Kees Merkx keert terug bij de kersverse landskampioen, ook komen er twee spelers over van concurrent Draisma Dynamo.
Tim Rondeel | 2 mei 2024 10:21 | Aangepast op 2 mei 2024 10:21
"Er komt weer een jongen van de club terug naar zijn ‘thuis’!", zo kondigt Orion de komst van de twintigjarige spelverdeler aan. Het jeugdproduct van Orion komt over van Vocasa, daarvoor speelde hij bij het Talent Team op Papendal. "Met de komst van Merkx zijn er volgend seizoen drie jeugdspelers vanuit de succesvolle generatie actief bij heren 1", aldus de Doetinchemse club, doelend op Luuk Hoge Bavel en Beau Wortelboer.

Ook hebben de Doetinchemmers geshopt bij de grote concurrent Draisma Dynamo uit Apeldoorn. Passer/loper Cas Abraham speelt volgend jaar in de clubkleuren van Active Living Orion. "Dit seizoen heeft het Doetinchemse publiek al kennis kunnen maken met zijn ijzersterke sprongservice en snoeiharde smashes", schetst de club. "Volgend jaar staat hij gelukkig aan onze kant van het net!"

Zweedse libero
Niet alleen Abraham komt over van Dynamo, ook de Zweed Edvin Svärd komt over van de Apeldoornse rivaal van Orion. "Svärd geldt als de beste libero van de afgelopen twee seizoenen in de Nederlandse competitie", aldus de Achterhoekse club. De 25-jarige Zweed vult de plek in van de vertrekkende Mats Bleeker.

Held
Naast Bleeker vertrekt ook Stijn Held bij Orion. Held, die twee periodes uitkwam voor Orion, vertrekt naar SSS uit Barneveld. Libero Bleeker speelt komend seizoen ook tegen de Doetinchemmers, hij speelt dan voor Prima Donna Kaas Huizen.

Meest gelezen

Bestuurder overleden na eenzijdig ongeval in Voorst

Redactie REGIO8 | 28 okt 2025 09:25

Lees ook

Achterhoekse ‘hoornaarsjacht’ in de herfst: ‘Nu is het juist zo handig’

De opkomst van de Aziatische hoornaar blijft een groot probleem in de Achterhoek. Hoewel ze vooral i...

GroenLinks-PvdA in Doetinchem bekogeld met vuurwerk: 'Het wordt steeds vaker goedgepraat'

Tijdens een campagneactie van GroenLinks-PvdA in het centrum van Doetinchem zijn partijleden zaterda...

Busje op kant aangetroffen nabij Doetinchem, geen spoor van bestuurder

Op de Halseweg in het buitengebied van Doetinchem, nabij Halle-Nijman, is in de nacht van donderdag ...

Ljubljana net te sterk voor Orion Stars in Doetinchem

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond in de SaZa Topsporthal in Doetinchem hun wedstrijd in...

Geschrokken reacties na explosie bij coffeeshop Doetinchem: 'Het is niet te bevatten'

In de nacht van maandag op dinsdag is een coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem zwaar beschadigd ...

Zware explosie bij coffeeshop in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag heeft er een zware explosie plaatsgevonden bij een coffeeshop in ...