gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kaya uit Doetinchem op reis met pestverhalen

e866b54158dcaa0a03403c157234742c.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik ben zelf gepest, eigenlijk van groep 2 tot en met nu”, legt Kaya uit. “Bij mij zijn er heel veel verschillende dingen gebeurd, maar het heftigste is toch wel dat de pesters op een gegeven moment iedere dag naar mijn huis kwamen en echt voor de deur stonden te schreeuwen.” Maar daar bleef het niet bij, vervolgt Kaya. “Ze kwamen ook boven in de flat. Op straat werden dingen zomaar geroepen, midden in de stad. Ik werd echt achterna gezeten.” Het pesten ging haar niet in de koude kleren zitten: ze heeft er angstaanvallen door gehad en durfde een aantal jaren niet naar buiten. “Ik durfde bijna niet meer met anderen te praten, omdat ik bang was dat het weer zou gebeuren.”

Alle negatieve verhalen wil Kaya nu omzetten in iets positiefs. “Ik ga door heel Nederland reizen, naar Utrecht, Rotterdam en Schiphol Airport. Daar ga ik zogenaamde liefdesbrieven uitdelen, maar eigenlijk zijn het geen liefdesbrieven. Als je de brief openmaakt staat er een verhaal in van iemand die gepest is.” Die verhalen zijn geanonimiseerd. Voor haarzelf was het opzetten van de actie een grote stap. “Ik vond het ook best wel eng, maar ik had zoiets van ‘ik moet hier gewoon iets mee, nu is het tijd om er wat mee te doen!’ en ik ben er zelf ook klaar voor om mijn verhaal te delen.”

Foto: Kaya van Dikkenberg

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).