Ulft, Nederland
Terug

Kaya uit Doetinchem op reis met pestverhalen

e866b54158dcaa0a03403c157234742c.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik ben zelf gepest, eigenlijk van groep 2 tot en met nu”, legt Kaya uit. “Bij mij zijn er heel veel verschillende dingen gebeurd, maar het heftigste is toch wel dat de pesters op een gegeven moment iedere dag naar mijn huis kwamen en echt voor de deur stonden te schreeuwen.” Maar daar bleef het niet bij, vervolgt Kaya. “Ze kwamen ook boven in de flat. Op straat werden dingen zomaar geroepen, midden in de stad. Ik werd echt achterna gezeten.” Het pesten ging haar niet in de koude kleren zitten: ze heeft er angstaanvallen door gehad en durfde een aantal jaren niet naar buiten. “Ik durfde bijna niet meer met anderen te praten, omdat ik bang was dat het weer zou gebeuren.”

Alle negatieve verhalen wil Kaya nu omzetten in iets positiefs. “Ik ga door heel Nederland reizen, naar Utrecht, Rotterdam en Schiphol Airport. Daar ga ik zogenaamde liefdesbrieven uitdelen, maar eigenlijk zijn het geen liefdesbrieven. Als je de brief openmaakt staat er een verhaal in van iemand die gepest is.” Die verhalen zijn geanonimiseerd. Voor haarzelf was het opzetten van de actie een grote stap. “Ik vond het ook best wel eng, maar ik had zoiets van ‘ik moet hier gewoon iets mee, nu is het tijd om er wat mee te doen!’ en ik ben er zelf ook klaar voor om mijn verhaal te delen.”

Foto: Kaya van Dikkenberg

Lees ook

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.