gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kaya uit Doetinchem op reis met pestverhalen

e866b54158dcaa0a03403c157234742c.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik ben zelf gepest, eigenlijk van groep 2 tot en met nu”, legt Kaya uit. “Bij mij zijn er heel veel verschillende dingen gebeurd, maar het heftigste is toch wel dat de pesters op een gegeven moment iedere dag naar mijn huis kwamen en echt voor de deur stonden te schreeuwen.” Maar daar bleef het niet bij, vervolgt Kaya. “Ze kwamen ook boven in de flat. Op straat werden dingen zomaar geroepen, midden in de stad. Ik werd echt achterna gezeten.” Het pesten ging haar niet in de koude kleren zitten: ze heeft er angstaanvallen door gehad en durfde een aantal jaren niet naar buiten. “Ik durfde bijna niet meer met anderen te praten, omdat ik bang was dat het weer zou gebeuren.”

Alle negatieve verhalen wil Kaya nu omzetten in iets positiefs. “Ik ga door heel Nederland reizen, naar Utrecht, Rotterdam en Schiphol Airport. Daar ga ik zogenaamde liefdesbrieven uitdelen, maar eigenlijk zijn het geen liefdesbrieven. Als je de brief openmaakt staat er een verhaal in van iemand die gepest is.” Die verhalen zijn geanonimiseerd. Voor haarzelf was het opzetten van de actie een grote stap. “Ik vond het ook best wel eng, maar ik had zoiets van ‘ik moet hier gewoon iets mee, nu is het tijd om er wat mee te doen!’ en ik ben er zelf ook klaar voor om mijn verhaal te delen.”

Foto: Kaya van Dikkenberg

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.