gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kaya uit Doetinchem op reis met pestverhalen

e866b54158dcaa0a03403c157234742c.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik ben zelf gepest, eigenlijk van groep 2 tot en met nu”, legt Kaya uit. “Bij mij zijn er heel veel verschillende dingen gebeurd, maar het heftigste is toch wel dat de pesters op een gegeven moment iedere dag naar mijn huis kwamen en echt voor de deur stonden te schreeuwen.” Maar daar bleef het niet bij, vervolgt Kaya. “Ze kwamen ook boven in de flat. Op straat werden dingen zomaar geroepen, midden in de stad. Ik werd echt achterna gezeten.” Het pesten ging haar niet in de koude kleren zitten: ze heeft er angstaanvallen door gehad en durfde een aantal jaren niet naar buiten. “Ik durfde bijna niet meer met anderen te praten, omdat ik bang was dat het weer zou gebeuren.”

Alle negatieve verhalen wil Kaya nu omzetten in iets positiefs. “Ik ga door heel Nederland reizen, naar Utrecht, Rotterdam en Schiphol Airport. Daar ga ik zogenaamde liefdesbrieven uitdelen, maar eigenlijk zijn het geen liefdesbrieven. Als je de brief openmaakt staat er een verhaal in van iemand die gepest is.” Die verhalen zijn geanonimiseerd. Voor haarzelf was het opzetten van de actie een grote stap. “Ik vond het ook best wel eng, maar ik had zoiets van ‘ik moet hier gewoon iets mee, nu is het tijd om er wat mee te doen!’ en ik ben er zelf ook klaar voor om mijn verhaal te delen.”

Foto: Kaya van Dikkenberg

Lees ook

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

37-jarige Doetinchemmer aangehouden na grootschalige politieactie

Een 37-jarige man uit Doetinchem is gistermiddag aangehouden bij een grootschalige politieactie in de binnenstad. De man bevond zich op de daken van gebouwen aan de Terborgseweg.

Orion MC Cluskey.jpg

Orion Stars begint aan vijfde finale op rij: ‘Dat gaat zeker niet wennen’

Voor het vijfde jaar op rij staan de mannen van Orion Stars in de finale om de landstitel. De eerste wedstrijd van de best of five serie spelen ze woensdagavond tegen Lycurgus uit Groningen in de eigen SaZa Topsporthal.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 19.33.35.jpeg

Vordenaar zamelt massaal dopjes in voor Diabetes Fonds: 'Hoe meer, hoe beter'

Jaimy Buunk uit Vorden zamelt op grote schaal bierflesdopjes in voor het Diabetes Fonds. Wat begon als een kleine inzamelactie voor een jongen met diabetes, is uitgegroeid tot een flink lopend initiatief.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.