Ulft, Netherlands

Kasteel Slangenburg weer open voor publiek

Kasteel Slangenburg in Doetinchem, dat normaal gesproken dient als gastenverblijf, is door samenwerking met de VVV weer voor even van binnen te bezichtigen. Het kasteel uit de 17de eeuw kenmerkt zich door prachtige muurschilderingen en het interieur dat authentiek is gebleven.
Regio8 | 9 januari 2020 17:24 | Aangepast op 9 januari 2020 17:24

“Het is een historische plek van meer dan 650 jaar oud”, vertelt Henk van Brenk die rondleidingen verzorgt in het kasteel. “Het kent een hele rijke historie.” Volgens Van Brenk begon het kasteel als een sober gebouw en is het uitgegroeid tot een landgoed van ruim 550 hectare. “We hebben geluk gehad dat tachtig tot negentig procent in de oorspronkelijke staat is gebleven. Dat is uniek en vind je in Nederland nergens”, aldus Van Brenk. Het kasteel blijft zijn vorm als gastenverblijf in de tussentijd behouden. “Mensen komen hier voor hun rust en verblijven soms ook wat langer. Het is geen hotel, maar je kunt wel een kamer huren om van het authentieke te genieten. Mensen komen hier ook om een boek te schrijven of een studie te doen”, aldus Van Brenk.

De bezoekers die zijn afgekomen op de eerste rondleiding sinds een aantal jaren zijn enthousiast. “Wij wonen hier in de buurt, maar zijn hier eigenlijk nooit binnen geweest”, zegt een bezoekster. Mijn moeder is in deze omgeving geboren, dus ik vind het geweldig om te zien.” Een andere bezoeker had niet gedacht dat het zo kleurrijk zou zijn. “Ik had het veel soberder verwacht, omdat je toch in een rustige omgeving zit. Nu mag je over de brug en het vanaf de andere kant bekijken, dat vind ik heel bijzonder.” Wethouder Henk Bulten, die het kasteel symbolisch mocht openen nadat het jarenlang niet toegankelijk was voor publiek, hoopt dat het kasteel toegankelijk kan blijven voor het publiek. “Het is een verborgen parel in de Achterhoek”, vertelt Bulten. “Ik heb ook een oproep naar de beheerder gedaan om de tijdelijke toegankelijkheid er vanaf te halen. De combinatie tussen een gastenverblijf waar mensen voor hun rust komen en rondleidingen voor het overige publiek moet mogelijk zijn.” De gemeente Doetinchem is aan het kijken hoe zij het gebied rond Slangenburg nog aantrekkelijker kunnen maken voor het publiek.

Ook de VVV Doetinchem hoopt de samenwerking met het kasteel voort te zetten, want er is veel animo om het kasteel te bezoeken. “Wij krijgen hier veel vragen over van mensen”, zegt Esther Ruesen. “Toen ik hier voor de eerste keer zelf het kasteel binnen kwam lopen, kon ik mij niet voorstellen dat andere mensen dit nooit zouden kunnen bezichtigen. Hier zit zoveel cultuurhistorie en erfgoed dat je het iedereen gunt om mee terug te worden genomen in de tijd. In eerste instantie is het kasteel nu toegankelijk op de even woensdagen tot en met 1 april. “Wij hebben als VVV de intentie om dit ook daarna met regelmaat te gaan organiseren”, aldus Ruesen.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

De Graafschap mist steun in uitvak tegen Jong AZ door opgelegde straf

De Graafschap reist aanstaande maandag zonder de steun van eigen publiek naar Wijdewormer voor de ui...

Politie betrapt leerling onder invloed bij rijschoolcontrole

De politie Achterhoek-West heeft op woensdag 10 september een controle gehouden op verschillende rij...

Doetinchemse loopt marathon van Berlijn uit liefde voor zieke vader

De Doetinchemse Suzanne Jansen is in het buitengebied van Zelhem hard aan het trainen. Ze gaat namel...

Auto botst tegen boom op Grolsedijk bij Lievelde

Bij een eenzijdig ongeval op de Grolsedijk bij Lievelde is maandagavond een personenauto tegen een b...

Gemeente Lochem staat garant voor 5 miljoen voor nieuw clubgebouw Golfclub Lochem

De gemeenteraad van Lochem heeft maandagavond ingestemd met een garantstelling van 5 miljoen euro vo...

Partijen bijten door zure appel heen met betrekking tot zonnepark Bekenschot bij Barchem

Gemeentebelangen, VVD en Meedenken met Lochem hebben maandagavond ‘met pijn in het hart’ ingestemd m...