gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jubilerend Olympus’58 uit Doetinchem groeit

b99673fbf7a2df6c76b6a9d05dc6cd05.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hadden het hele jaar al activiteiten, maar dit is echt de grote feestdag”, vertelt voorzitter Marco Vellema van de Doetinchemse korfbalvereniging. Een van de hoogtepunten op de dag was een clinic van André Kuipers. “Ik vind het leuk”, aldus de voormalig Nederlands korfballer van het jaar en huidig trainer. “Het was een enthousiaste groep en je ziet dat ze oppakken wat je vertelt.” De tientallen jonge leden genoten in ieder geval met volle teugen van de uitleg van Kuipers en van het korfballen zelf. “Ik vind het leuk dat het een gemengde sport is”, vertelt Morris. “Je kan meedoen wanneer je wilt, wat je wilt en hoe je wilt.”

De Doetinchemse korfbalvereniging merkt dat het aantal leden, na een dipje in de afgelopen jaren, weer toeneemt. “We zijn een beetje uit een dal aan het opkrabbelen”, aldus voorzitter Vellema, die de introductie van de Kangoeroe Klup voor de jongste leden als een van de reden voor de stijging ziet. “Met name qua jeugd zaten we vrij krap, maar je ziet nu dat er beetje bij beetje meer aanwas is. Nu moeten we zorgen dat we niet terugvallen naar waar we vandaan komen en beetje bij beetje blijven doorgroeien.”

Foto: REGIO8

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.