gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jubilerend Olympus’58 uit Doetinchem groeit

b99673fbf7a2df6c76b6a9d05dc6cd05.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hadden het hele jaar al activiteiten, maar dit is echt de grote feestdag”, vertelt voorzitter Marco Vellema van de Doetinchemse korfbalvereniging. Een van de hoogtepunten op de dag was een clinic van André Kuipers. “Ik vind het leuk”, aldus de voormalig Nederlands korfballer van het jaar en huidig trainer. “Het was een enthousiaste groep en je ziet dat ze oppakken wat je vertelt.” De tientallen jonge leden genoten in ieder geval met volle teugen van de uitleg van Kuipers en van het korfballen zelf. “Ik vind het leuk dat het een gemengde sport is”, vertelt Morris. “Je kan meedoen wanneer je wilt, wat je wilt en hoe je wilt.”

De Doetinchemse korfbalvereniging merkt dat het aantal leden, na een dipje in de afgelopen jaren, weer toeneemt. “We zijn een beetje uit een dal aan het opkrabbelen”, aldus voorzitter Vellema, die de introductie van de Kangoeroe Klup voor de jongste leden als een van de reden voor de stijging ziet. “Met name qua jeugd zaten we vrij krap, maar je ziet nu dat er beetje bij beetje meer aanwas is. Nu moeten we zorgen dat we niet terugvallen naar waar we vandaan komen en beetje bij beetje blijven doorgroeien.”

Foto: REGIO8

Lees ook

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.