gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jongeren gamen en voetballen op Vijverberg

934cc663a00d0470f234b31ee444d5c4.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is een unieke combinatie van actief voetbalspelletjes doen in een stadion, de ultieme plek natuurlijk, plus een FIFA gametoernooi", legt organisator Jeroen Giezenaar het concept uit. De dag is niet alleen bedoeld voor vermaak. "We willen kinderen enthousiast maken om niet alleen maar achter de computer blijven zitten, maar ook actief naar buiten gaan en lekker te spelen." Giezenaar heeft contact met NEC uit Nijmegen om ook daar het evenement te gaan organiseren.

De kinderen zijn bijzonder enthousiast over de dag. "Ik vind het superleuk, want je kunt allemaal nieuwe trucjes en nieuwe dingen leren", aldus de jonge Mick. "En dat gamen ook, want ik had FIFA17 nog niet gespeeld. Floris is het met hem eens. "Er zijn allemaal dingen te doen die normaal thuis niet doet. Normaal gesproken game ik niet zo veel, maar nu in het stadion is het wel leuk." Toch wordt een profcarrière in de voetballerij verkozen boven die in de e-sports. Mick: "Ik zou profvoetballer willen worden, want dan ben je bekend. Het is gewoon leuk als je bij spelletjes er zelf ook bijstaat."

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.