Ulft, Netherlands

Jonge CDA-voorzitter Balduk hoopt bij te dragen aan rust Montferland

Het CDA kondigde afgelopen week aan in Merel Balduk (24) een nieuwe fractievoorzitter te hebben gevonden. Ze valt op, qua leeftijd is ze ruimschoots de jongste fractievoorzitter in de gemeente. Wie is de jonge CDA-er , en wat drijft haar om op deze leeftijd een dergelijke stap te zetten?
Hidde Vinkenvleugel | 19 januari 2024 13:40 | Aangepast op 19 januari 2024 13:40
"Ik zit, gezien mijn leeftijd, al best een redelijke tijd in de politiek", aldus de jonge politica. "Vanaf mijn zestiende levensjaar loop ik hier al mee, als je door je fractie wordt gevraagd om fractievoorzitter te zijn is dat een hele grote eer." Waar haar leeftijdsgenoten feesten, kiest ze bewust voor een leven in de politiek. "Je moet dingen achterwege laten die je leeftijdsgenoten wel doen", laat Balduk, die ook op hoog niveau heeft gedanst, weten. "Die discipline was mij al bekend, politiek is ook een soort sport."

In de rumoerige Montferlandse raad, hoopt Balduk door een fris gezicht te zijn, op te treden als verbinder. Ze vindt dat het anders moet in haar gemeente, en ze denkt niet de enige in de raad te zijn die dat vindt. "Hier gaat heel veel goed, maar er zijn ook heel wat dingen die niet goed gaan", oppert de CDA-er. "We praten heel veel over wat er niet gaat, maar om dingen op te lossen met elkaar zien we nog iets minder, die stap willen wij nu zetten."

Draagvlak
Balduk moest wel twee keer nadenken voordat ze de functie van fractievoorzitter accepteerde. "Dit is niet een stap die over één nacht ijs gaat, daar spreek je heel goed over met je thuisfront", laat Balduk weten. "Je moet ook draagvlak voelen in je fractie, en het vraagt veel van jezelf."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Swim to Fight Cancer kleurt Braamt blauw in strijd tegen kanker

Braamt kleurde afgelopen zondag blauw voor een bijzonder doel. Voor de vijfde keer vond hier Swim to...

Mangen dwingt burgemeester Kerkhoff tot tweede ronde in Bocholt

In de Duitse grensstad Bocholt komt het op 28 september tot een tweede ronde in de burgemeestersverk...

Duitse grensinwoners gaan vandaag naar de stembus, wat staat er op het spel?

Vandaag trekken inwoners van Bocholt, Rhede, Isselburg en Emmerich naar de stembus voor de gemeenter...

Twee auto’s belandden op rotonde na mogelijk verkeersconflict in Doetinchem

Bij een mogelijk verkeersconflict op de Havenstraat in Doetinchem zijn vrijdagavond twee voertuigen ...

Auto slaat meerdere keren over de kop na uitwijkmanoeuvre in Netterden

Bij een ongeval op de Papenkampseweg in Netterden is vrijdagavond een auto zwaar beschadigd geraakt....

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...