Ulft, Netherlands

Jonge auteur uit Ulft debuteert met roman

Regio8 | 16 september 2016 13:34 | Aangepast op 16 september 2016 13:34

"Hij wil schilder worden en hier in de buurt kan dat niet", zo schetst de jonge auteur het plot van zijn debuutroman. De hoofdpersoon moet vervolgens naar Amsterdam om te studeren, maar scheiden van zijn roots blijkt in de praktijk lastig. "Dan gebeuren er wat dingen en moet hij dat dorp achterlaten", aldus Falke. "Dat lukt hem niet echt."

Het verhaal vertoont gelijkenis met het leven van Falke. Zelf ging hij vanuit Ulft naar de Kunstacademie in Enschede, waar hij werd getriggerd om het verhaal te schrijven. Hij moest een scriptie schrijven voor zijn afstuderen: "Maar daar had ik eigenlijk niet zo veel zin in", aldus Falke. "Ik wilde iets doen waar ik na mijn school ook nog iets aan heb. Toen ben ik aan mijn boek begonnen en daar ben ik ook na mijn school mee doorgegaan. Opeens was het er."

Achterhoek versus de grote stad
Gevraagd naar de verschillen tussen zijn geboortegrond en de grote stad twijfelt Falke: "Hier is het rustiger ofzo, terwijl het daar wat sneller is", zegt de auteur op voorzichtige toon. "Misschien is het hier wat saaier op een bepaalde manier, en ruwer. Het schijnt allemaal daar te gebeuren, maar dat is ook niet waar natuurlijk." De aanstaand schrijver is blij dat hij nog niet hoeft te kiezen: "Dus dat ga ik ook niet doen. Het heeft allebei z’n voor- en nadelen."
Foto: REGIO8

Lees ook

Geen gewonden bij aanrijding in Meddo

Bij een aanrijding in Meddo op dinsdagavond zijn geen gewonden gevallen. Wel raakten beide betrokken...

In Lochem gestopte Ria Leliveld kandidaat-wethouder in Berkelland

Ria Leliveld wordt door de VVD in Berkelland voorgedragen als nieuwe wethouder voor de gemeente Berk...

Mogelijk drugslab aangetroffen in pand in Gendringen

De politie is druk bezig met een onderzoek naar een mogelijk drugslab in een pand aan de Omsteg in G...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing in Ruurlo

Bij een kop-staartaanrijding in Ruurlo is dinsdagmiddag een auto hard op een busje gebotst. Bij het ...

Bestuurder aangehouden na vondst van verdachte stoffen in busje bij verkeerscontrole in Zeddam

De politie en brandweer hebben dinsdagmiddag in Zeddam tijdens een verkeerscontrole een busje aanget...

Hulpdiensten rukken uit voor woningbrand op Oude Wehlseweg in Doetinchem

Op de Oude Wehlseweg in Doetinchem is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een woning. De hulpdiensten...