gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jong Oranje blij met keuze voor De Vijverberg

071018e2e5e8e82c5d3228d4519cf5b9.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een nieuw thuis voor Jong Oranje, maar een oud thuis voor mij", aldus trainer Art Langeler. De geboren Lochemmer maakte in het begin van de jaren '90 zijn debuut in het betaald voetbal voor de Superboeren. "Het is vervelend als je hier als tegenstander moet komen", weet Langeler, doelend op de sfeer op De Vijverberg. "Ondanks mindere jaren voor De Graafschap doen de mensen dat hier nog steeds vol passie." Toch ziet hij nog wel een verschil: "Het publiek van Jong Oranje is vaak iets jonger, dus het basgehalte is iets minder en het geschreeuw van kinderen iets hoger."

Voor De Graafschap is de afspraak met de KNVB de afsluiting van veel gesprekken. "Het is een heel traject geweest", weet manager voetbalzaken Peter Hofstede. "Langzamerhand ontstaat er een idee dat je gaat uitwerken, met dit als resultaat. Dat vinden wij mooi." Voor de KNVB is het grootste voordeel de zekerheid. "Het geeft een stuk vastigheid", aldus Langeler. "Als we in samenwerking met elkaar een goede grasmat en faciliteiten kunnen regelen, is het hartstikke mooi."

Jong Engeland als paradepaardje

De komende maanden staan onder meer wedstrijden tegen leeftijdsgenoten van Andorra en Letland op het programma voor Jong Oranje. Het mooiste affiche is misschien wel de wedstrijd tegen Jong Engeland op vrijdag 1 september. "Dat zijn supergoede spelers en ook mooi om te zien of onze spelers daar tegen opgewassen zijn", vindt Hofstede. Engeland won enkele weken geleden nog het Wereldkampioenschap voetbal onder 20 jaar.

Foto: REGIO8

Lees ook

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.