gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jeugd in de Liemers maakt kennis met techniek

5b4f375a150d407a9747525ab00acec3.jpg
Redactie REGIO8 |

"We doen dit vooral om de jeugd de richting techniek uit te kunnen krijgen", aldus Henk Dekker, voorzitter van de Liemerse ondernemersvereniging LINDUS. Samen met werkgeversorganisatie VNO-NCW organiseert LINDUS de middag. "We komen nu eigenlijk al jeugdigen te kort", weet Dekker. "Het is niet meer de timmerman en de metselaar, maar op allerlei gebieden" In totaal lieten zaterdagmiddag 50 bedrijven en instellingen jongeren kennis maken met de technieken in hun sectoren.

"Een mooi voorbeeld is het Rijnstate", aldus Pieter de Boer, regiomanager bij de VNO-NCW, verwijzend naar de stand van het ziekenhuis. "Daar is een operatietafel nagebouwd waar kinderen met camera’s en technische attributen kunnen spelen. In de zorg wordt namelijk ook erg veel gebruik gemaakt van techniek." Alle activiteiten hebben als doel om jongeren de techniek in te krijgen, want hoewel er steeds meer interesse is voor technische beroepen, wordt de nood ook steeds groter: "We hebben mooie technische bedrijven", vindt De Boer. "Maar wat we zien nu de economie aantrekt, is dat ze moeite hebben om de vacatures in te vullen."
Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.