gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jeugd in de Liemers maakt kennis met techniek

5b4f375a150d407a9747525ab00acec3.jpg
Redactie REGIO8 |

"We doen dit vooral om de jeugd de richting techniek uit te kunnen krijgen", aldus Henk Dekker, voorzitter van de Liemerse ondernemersvereniging LINDUS. Samen met werkgeversorganisatie VNO-NCW organiseert LINDUS de middag. "We komen nu eigenlijk al jeugdigen te kort", weet Dekker. "Het is niet meer de timmerman en de metselaar, maar op allerlei gebieden" In totaal lieten zaterdagmiddag 50 bedrijven en instellingen jongeren kennis maken met de technieken in hun sectoren.

"Een mooi voorbeeld is het Rijnstate", aldus Pieter de Boer, regiomanager bij de VNO-NCW, verwijzend naar de stand van het ziekenhuis. "Daar is een operatietafel nagebouwd waar kinderen met camera’s en technische attributen kunnen spelen. In de zorg wordt namelijk ook erg veel gebruik gemaakt van techniek." Alle activiteiten hebben als doel om jongeren de techniek in te krijgen, want hoewel er steeds meer interesse is voor technische beroepen, wordt de nood ook steeds groter: "We hebben mooie technische bedrijven", vindt De Boer. "Maar wat we zien nu de economie aantrekt, is dat ze moeite hebben om de vacatures in te vullen."
Foto: REGIO8

Lees ook

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.

WethouderHenkBulten10.jpg

Man van de Doetinchemse centen Bulten stopt na twaalf jaar: ‘Niet gedacht het zo lang vol te houden'

Wethouder Henk Bulten neemt na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid van de gemeente Doetinchem. De 55-jarige Doetinchemmer was maar liefst drie periodes wethouder financiën namens ChristenUnie-SGP en laat de gemeente gezond achter. In 2014 was de overgang van raadslid naar bestuurder een flinke uitdaging.

LochemRaad0.jpg

Nieuwkomer en nieuwe boegbeelden in politiek Lochem

De politieke kussens in de huidige gemeenteraad in Lochem worden opgeschud. Nieuwkomer DPL is al ‘eventjes’ aanwezig en VVD, CDA en D66 komen met nieuwe boegbeelden. En dan is er nog de historische samenwerking tussen GroenLinks en PvdA.

Groenlo112.jpg

Vijf auto's betrokken bij kettingbotsing op de N319 bij Groenlo

Bij een kettingbotsing op de N319 ter hoogte van Groenlo zijn vijf auto’s beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.