Ulft, Nederland
Terug

Jarige Kontaktraad Loil ziet belang groeien

cb3704080815f10f52093e65eb4302b1.jpg
Redactie REGIO8 |

"Je ziet steeds vaker dat de gemeente ons benadert als zijnde vertegenwoordiging van het dorp", meent voorzitter Ivonne Harmsen. "Niet alleen als vereniging van verenigingen, maar als vertegenwoordiger van de grote groep mensen die hier woont." Oud-bestuurslid Martin Tiemessen deelt die mening: "De gemeente trekt zich steeds meer terug en stoot steeds meer taken af. Het is een hele uitdaging voor de nieuwe Kontaktraad om die plaats in te nemen en te zorgen dat er een goede samenwerking ontstaat, maar ook te zorgen dat de voorzieningen in stand blijven voor de komende twintig, dertig jaar."

Als grootste taak ziet de Kontaktraad op dit moment de omgeving van de kerk en dorpshuis De Zomp. "In mijn dromen pakt dat uit als leef- en woongelegenheid met voorzieningen die zo fantastisch zijn dat meer verenigingen daar een plekje zouden willen vinden", aldus Harmsen, die ook een doemscenario schetst voor de door de gemeente afgestoten locatie: "De nachtmerrie is dat de kerk sluit en wordt afgebroken. Dat er appartementencomplexen verschijnen van zeven hoog en dat De Zomp niet meer bewoonbaar is vanwege energie- en asbestproblemen."

Feest in september

Het jubileum van de Kontaktraad wordt in het weekend van 9 en 10 september gevierd rondom de kerk in Loil. Naast het tweejaarlijkse festival Loillands wordt er zondag vanaf 11:00 uur een gratis brunch voor de inwoners georganiseerd. De organisatie laat weten inmiddels al honderden aanmeldingen te hebben ontvangen.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.