Ulft, Nederland
Terug

Jarige Kontaktraad Loil ziet belang groeien

cb3704080815f10f52093e65eb4302b1.jpg
Redactie REGIO8 |

"Je ziet steeds vaker dat de gemeente ons benadert als zijnde vertegenwoordiging van het dorp", meent voorzitter Ivonne Harmsen. "Niet alleen als vereniging van verenigingen, maar als vertegenwoordiger van de grote groep mensen die hier woont." Oud-bestuurslid Martin Tiemessen deelt die mening: "De gemeente trekt zich steeds meer terug en stoot steeds meer taken af. Het is een hele uitdaging voor de nieuwe Kontaktraad om die plaats in te nemen en te zorgen dat er een goede samenwerking ontstaat, maar ook te zorgen dat de voorzieningen in stand blijven voor de komende twintig, dertig jaar."

Als grootste taak ziet de Kontaktraad op dit moment de omgeving van de kerk en dorpshuis De Zomp. "In mijn dromen pakt dat uit als leef- en woongelegenheid met voorzieningen die zo fantastisch zijn dat meer verenigingen daar een plekje zouden willen vinden", aldus Harmsen, die ook een doemscenario schetst voor de door de gemeente afgestoten locatie: "De nachtmerrie is dat de kerk sluit en wordt afgebroken. Dat er appartementencomplexen verschijnen van zeven hoog en dat De Zomp niet meer bewoonbaar is vanwege energie- en asbestproblemen."

Feest in september

Het jubileum van de Kontaktraad wordt in het weekend van 9 en 10 september gevierd rondom de kerk in Loil. Naast het tweejaarlijkse festival Loillands wordt er zondag vanaf 11:00 uur een gratis brunch voor de inwoners georganiseerd. De organisatie laat weten inmiddels al honderden aanmeldingen te hebben ontvangen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.