gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Iselinge luidt de noodklok om lerarentekort

2c1d62e24bfad74b6ffb549fe67841f1.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Uit de prognoses blijkt dat we in 2020 al niet meer aan de vraag kunnen voldoen. We zetten dan ook ambitieus in op de werving van nieuwe studenten voor de instroom van 2018-2019 die naar verwachting in 2021 afstuderen’’, stelt directeur Ans van Eijndhoven. ‘’In overleg met de bij ons aangesloten opleidingsscholen streven we ernaar om in plaats van gemiddeld 120 studenten, dit jaar 165 studenten aan te nemen.”

Volgens het samenwerkingsverband-opleiden-in-school Graafschap/Achterhoek/Liemers blijft de vraag naar nieuw personeel groot ondanks de krimp, waar de Achterhoek mee te maken krijgt. ‘’ Naast het opvangen van pensionering en uitstroom naar ander werk hebben we ook nieuwe mensen nodig om het onderwijs te vernieuwen en onderzoek te doen’’, geeft voorzitter Albert Sluiter aan. ‘’Als samenwerkingsverband roepen wij mbo’ers, havisten, vwo’ers en mogelijke deeltijdstudenten op om te overwegen om de pabo te gaan doen zodat we het tekort kunnen afwenden. ‘’

Het tekort aan leerkrachten zorgt onder huidige studenten voor een positieve ontwikkeling. “Wij zien op dit moment al een positieve ontwikkeling voor wat betreft de baanzekerheid van onze afgestudeerden. Van degene die afgelopen jaar het pabo-diploma gehaald heeft, had een grote meerderheid binnen een half jaar een baan’’, aldus Van Eijndhoven.

De school kampte in 2015 met een teruglopend aantal studenten, maar in 2016 schreven weer meer studenten zich in voor lerarenopleiding. Onder hen bevonden zich tevens meer mannen.

Foto: REGIO8

Lees ook

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.