Ulft, Nederland
Terug

Iselinge luidt de noodklok om lerarentekort

2c1d62e24bfad74b6ffb549fe67841f1.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Uit de prognoses blijkt dat we in 2020 al niet meer aan de vraag kunnen voldoen. We zetten dan ook ambitieus in op de werving van nieuwe studenten voor de instroom van 2018-2019 die naar verwachting in 2021 afstuderen’’, stelt directeur Ans van Eijndhoven. ‘’In overleg met de bij ons aangesloten opleidingsscholen streven we ernaar om in plaats van gemiddeld 120 studenten, dit jaar 165 studenten aan te nemen.”

Volgens het samenwerkingsverband-opleiden-in-school Graafschap/Achterhoek/Liemers blijft de vraag naar nieuw personeel groot ondanks de krimp, waar de Achterhoek mee te maken krijgt. ‘’ Naast het opvangen van pensionering en uitstroom naar ander werk hebben we ook nieuwe mensen nodig om het onderwijs te vernieuwen en onderzoek te doen’’, geeft voorzitter Albert Sluiter aan. ‘’Als samenwerkingsverband roepen wij mbo’ers, havisten, vwo’ers en mogelijke deeltijdstudenten op om te overwegen om de pabo te gaan doen zodat we het tekort kunnen afwenden. ‘’

Het tekort aan leerkrachten zorgt onder huidige studenten voor een positieve ontwikkeling. “Wij zien op dit moment al een positieve ontwikkeling voor wat betreft de baanzekerheid van onze afgestudeerden. Van degene die afgelopen jaar het pabo-diploma gehaald heeft, had een grote meerderheid binnen een half jaar een baan’’, aldus Van Eijndhoven.

De school kampte in 2015 met een teruglopend aantal studenten, maar in 2016 schreven weer meer studenten zich in voor lerarenopleiding. Onder hen bevonden zich tevens meer mannen.

Foto: REGIO8

Lees ook

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.