gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Iselinge luidt de noodklok om lerarentekort

2c1d62e24bfad74b6ffb549fe67841f1.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Uit de prognoses blijkt dat we in 2020 al niet meer aan de vraag kunnen voldoen. We zetten dan ook ambitieus in op de werving van nieuwe studenten voor de instroom van 2018-2019 die naar verwachting in 2021 afstuderen’’, stelt directeur Ans van Eijndhoven. ‘’In overleg met de bij ons aangesloten opleidingsscholen streven we ernaar om in plaats van gemiddeld 120 studenten, dit jaar 165 studenten aan te nemen.”

Volgens het samenwerkingsverband-opleiden-in-school Graafschap/Achterhoek/Liemers blijft de vraag naar nieuw personeel groot ondanks de krimp, waar de Achterhoek mee te maken krijgt. ‘’ Naast het opvangen van pensionering en uitstroom naar ander werk hebben we ook nieuwe mensen nodig om het onderwijs te vernieuwen en onderzoek te doen’’, geeft voorzitter Albert Sluiter aan. ‘’Als samenwerkingsverband roepen wij mbo’ers, havisten, vwo’ers en mogelijke deeltijdstudenten op om te overwegen om de pabo te gaan doen zodat we het tekort kunnen afwenden. ‘’

Het tekort aan leerkrachten zorgt onder huidige studenten voor een positieve ontwikkeling. “Wij zien op dit moment al een positieve ontwikkeling voor wat betreft de baanzekerheid van onze afgestudeerden. Van degene die afgelopen jaar het pabo-diploma gehaald heeft, had een grote meerderheid binnen een half jaar een baan’’, aldus Van Eijndhoven.

De school kampte in 2015 met een teruglopend aantal studenten, maar in 2016 schreven weer meer studenten zich in voor lerarenopleiding. Onder hen bevonden zich tevens meer mannen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.