Ulft, Netherlands

Iselinge luidt de noodklok om lerarentekort

Regio8 | 16 maart 2017 11:34 | Aangepast op 16 maart 2017 11:34
‘’Uit de prognoses blijkt dat we in 2020 al niet meer aan de vraag kunnen voldoen. We zetten dan ook ambitieus in op de werving van nieuwe studenten voor de instroom van 2018-2019 die naar verwachting in 2021 afstuderen’’, stelt directeur Ans van Eijndhoven. ‘’In overleg met de bij ons aangesloten opleidingsscholen streven we ernaar om in plaats van gemiddeld 120 studenten, dit jaar 165 studenten aan te nemen.”

Volgens het samenwerkingsverband-opleiden-in-school Graafschap/Achterhoek/Liemers blijft de vraag naar nieuw personeel groot ondanks de krimp, waar de Achterhoek mee te maken krijgt. ‘’ Naast het opvangen van pensionering en uitstroom naar ander werk hebben we ook nieuwe mensen nodig om het onderwijs te vernieuwen en onderzoek te doen’’, geeft voorzitter Albert Sluiter aan. ‘’Als samenwerkingsverband roepen wij mbo’ers, havisten, vwo’ers en mogelijke deeltijdstudenten op om te overwegen om de pabo te gaan doen zodat we het tekort kunnen afwenden. ‘’

Het tekort aan leerkrachten zorgt onder huidige studenten voor een positieve ontwikkeling. “Wij zien op dit moment al een positieve ontwikkeling voor wat betreft de baanzekerheid van onze afgestudeerden. Van degene die afgelopen jaar het pabo-diploma gehaald heeft, had een grote meerderheid binnen een half jaar een baan’’, aldus Van Eijndhoven.

De school kampte in 2015 met een teruglopend aantal studenten, maar in 2016 schreven weer meer studenten zich in voor lerarenopleiding. Onder hen bevonden zich tevens meer mannen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Kerstspecial | Kerst 2025 met Okidoki

Het is inmiddels een ware traditie, de speciale radiouitzending van Kerst met Okidoki. In het Milky-...

Met Fellinger als ‘burgemeesterbakker’ komen Dames van Bergh in actie

Geen vuurwerk, wél koekjes. In het centrum van ’s-Heerenberg bakken de Dames van Bergh op dinsdag 30...

Járenlang gesteggel, kantelen speelveld lijkt dé oplossing voor dé splijtzwam in Ruurlo

Is het kantelen van een speelveld dé oplossing voor dé splijtzwam in de Ruurlose samenleving? Het vo...

Helder en Daadkracht samen de Montferlandse gemeenteraadsverkiezingen in

De fractie Daadkracht van Joost Gerritsen sluit zich bij de komende gemeenteraadsverkiezingen aan bi...

Twee auto's botsen op Aaltenseweg in buitengebied Zelhem

Bij een ongeval op de Aaltenseweg in het buitengebied van Zelhem, zijn twee auto’s in een bocht tege...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...