Ulft, Nederland
Terug

Inwoners Ulft willen geliefd park behouden, petitie tegen bouw flexwoningen

6683a51e2f2f9fe553004ac26add8d5b.jpg

Omwonenden van park de Zeskamp in Ulft hebben voor de raadsvergadering van Oude IJsselstreek een petitie met een kleine duizend handtekeningen aangeboden aan scheidend burgemeester Otwin van Dijk. Het park is één van de locaties om flexwoningen te bouwen, deze kleinere huizen stonden ooit bekend als de uuthuuskes.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Belangrijkste argument van de omwonenden tegen de komst is dat de groene buffer tussen industrie- en woongebied hiermee verdwijnt. Om hun punt te onderstrepen, hadden de initiatiefnemers van de petitie een vogelhuisje meegenomen om aan de burgemeester te overhandigen. Zij vinden dat dit de enige huizen zijn die een plek verdienen op de Zeskamp. Met het aanbieden van de handtekeningen komt het onderwerp weer op de agenda van de raad.

Omwonenden van het Ulftse park ageren al langer tegen de gemeentelijke plannen. Ze zijn bang dat het stuk groen verloren gaat. In de petitie wordt aangegeven dat de Zeskamp het grootste en oudste park van Ulft is. Veel inwoners van Oer, zoals Ulft-Noord ook wel wordt genoemd, gebruiken de plek om te recreëren. Het park is ook een habitat voor dieren als eekhoorns, vleermuizen, marters en uilen.

Lees ook

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Kaars overlijden.jpg

Verslagenheid bij sportclub Eefde na dodelijk ongeval

Alle wedstrijden van sportclub Eefde zijn vandaag afgelast, na het ongeluk van vrijdag op zaterdagnacht waarbij twee jongens uit Eefde om het leven kwamen, meldt Omroep Gelderland. De twee dodelijke slachtoffers waren betrokken bij de sportclub. Op Facebook schrijft de club dat alle leden vanmiddag welkom zijn in de kantine om troost bij elkaar te zoeken.

Ted-.jpeg.JPG

Clubman Van de Pavert langer verbonden aan De Graafschap: 'Ted kent de club door en door'

Clubicoon Ted van de Pavert blijft ook de komende jaren verbonden aan zijn jeugdliefde De Graafschap. De oud-verdediger van de Superboeren heeft zijn contract als hoofdtrainer binnen de jeugdopleiding met twee seizoenen verlengd.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Burgemeester sluit woning ’s-Heerenberg na vondst ‘materialen’

De burgemeester van de gemeente Montferland, Anne-Marie Fellinger, heeft een woning aan de Krokusstraat 22 in ’s-Heerenberg gesloten. Het gaat om de bewuste woning waardoor vorige week zondag en maandag meerdere andere woningen ontruimd moesten worden.