gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners Ulft willen geliefd park behouden, petitie tegen bouw flexwoningen

6683a51e2f2f9fe553004ac26add8d5b.jpg

Omwonenden van park de Zeskamp in Ulft hebben voor de raadsvergadering van Oude IJsselstreek een petitie met een kleine duizend handtekeningen aangeboden aan scheidend burgemeester Otwin van Dijk. Het park is één van de locaties om flexwoningen te bouwen, deze kleinere huizen stonden ooit bekend als de uuthuuskes.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Belangrijkste argument van de omwonenden tegen de komst is dat de groene buffer tussen industrie- en woongebied hiermee verdwijnt. Om hun punt te onderstrepen, hadden de initiatiefnemers van de petitie een vogelhuisje meegenomen om aan de burgemeester te overhandigen. Zij vinden dat dit de enige huizen zijn die een plek verdienen op de Zeskamp. Met het aanbieden van de handtekeningen komt het onderwerp weer op de agenda van de raad.

Omwonenden van het Ulftse park ageren al langer tegen de gemeentelijke plannen. Ze zijn bang dat het stuk groen verloren gaat. In de petitie wordt aangegeven dat de Zeskamp het grootste en oudste park van Ulft is. Veel inwoners van Oer, zoals Ulft-Noord ook wel wordt genoemd, gebruiken de plek om te recreëren. Het park is ook een habitat voor dieren als eekhoorns, vleermuizen, marters en uilen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.