gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Invasie van trekkers bij derby in Oost Gelre

c7f17134334bbb38e85d6f2e630587f1.jpg
Redactie REGIO8 |
"We hebben ook nog mensen die zich niet opgegeven hebben, maar toch willen komen", aldus Stefan Beerten, die in totaal veertig inschrijvingen heeft ontvangen voor de trekkertocht. Namens RKZVC is hij verantwoordelijk voor de optocht van trekkers naar het sportpark in Lichtenvoorde. Eigenlijk verwachtte hij meer dan zeventig deelnemers. "Maar de boeren zijn allemaal met het gras bezig", aldus Beerten. "Dus er zijn ook een hoop trekkers aan het werk die niet mee kunnen rijden."

Op Sportpark De Treffer wordt de rode loper uitgelegd met een speciale parkeerplaats voor de tientallen trekkers. Aan een voorspelling voor de wedstrijd durft Beerten zich niet te wagen: "Ik heb me alleen met de trekkers bezig gehouden." In totaal worden zaterdagavond rond de 4.000 supporters verwacht in Lichtenvoorde.

Derby én topper
De wedstrijd tussen RKZVC en Longa’30 is naast een derby een absolute kraker. De ploeg uit Zieuwent is momenteel koploper in de stand, maar de Lichtenvoordenaren volgen op slechts één punt afstand. Eerder dit seizoen eindigde het duel in Zieuwent in een 5-0 overwinning voor de thuisploeg.

Foto: REGIO8

Lees ook

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.

vangst365kilo-2.jpg

Vondst 365 kilo cocaïne in Rotterdamse haven leidt naar Lochem

De vondst van 365 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven heeft deze week geleid tot vier aanhoudingen in Lochem. De drugs zaten verstopt in een container met verhuisspullen uit Curaçao, die bestemd waren voor een adres in de Achterhoek.

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.