gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ingreep door houtrot in school Winterswijk

05b96ecbbcb364c6be7d082084edf150.jpg
Redactie REGIO8 |

"We hebben geprobeerd te traceren waar de lekkage vandaan komt", zegt directeur facilitair Ed de Graaf van de Winterswijkse school. De geconstateerde lekkage bleek echter niet het grootste probleem op het dak. Het water op de vijfde verdieping van de school had gezorgd voor houtrot in de balkconstructie, waardoor de luchtbehandelingskasten scheef kwamen te staan. "Ze staan als een toren van Pisa op het dak", aldus De Graaf. "Om verdere schadelijke gevolgen te voorkomen, moeten die kasten van het dak af en moet de balkconstructie vervangen worden." De komende periode wordt de verrotte houtconstructie vervangen door een stalen bouwsel, waar de luchtbehandelingskasten op kunnen staan.

Voor de vijf jaar oude school betekent dat een flinke ingreep. "Dit had niet voorzien kunnen worden", aldus De Graaf over de problematiek aan het pand. "De keuze voor de houten balkenconstructie is misschien niet de juiste geweest, maar niemand heeft voorzien dat er ergens een lekkage in het dak zou ontstaan." De kosten kunnen volgens directeur De Graaf oplopen tot 150.000 euro. Gesprekken met de gemeente Winterswijk en de aannemer over de bekostiging hiervan lopen inmiddels. "Ik heb er vertrouwen in dat we daar heel goed uitkomen", besluit De Graaf.

De gemeente Winterswijk geeft ook aan alle vertrouwen te hebben in een goede afloop. "Het is een vervelende kwestie", aldus burgemeester Joris Bengevoord. "Maar ik neem aan dat het voor het einde van de vakantie geregeld is."

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.