gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ina Leppink neemt afscheid van Montferland

50457a7b8d009c2f803fc7ed3063e6c2.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik heb nu alleen net gehoord dat we hier naar Mainfreight gaan", reageert de scheidend burgemeester verrast. "Ik ben hier natuurlijk vaker geweest in de afgelopen jaren, dus ik vind het wel heel erg leuk dat we hier naartoe gaan." Leppink-Schuitema stopt als burgemeester op 1 januari 2017. Ze kijkt daar met een positief gevoel naar uit. "Het is altijd een dubbel gevoel. Ik hoop heel erg dat ik het goed achterlaten, daar heb ik tenminste heel erg mijn best voor gedaan. Maar dan ga je weg en dat is niet zo leuk." Leppink-Schuitema geeft aan dat ze zich vooral gaat richten op haar familie.

Montferland heeft veel betekend voor de burgermoeder. "De warmte van de mensen. De samenwerking, zowel binnenshuis als buitenshuis. Er zijn natuurlijk ontzettend veel dingen om op te noemen, maar dan staan we er over een half uur nog." Volgens Leppink-Schuitema zal het Montferland in de toekomst ook zonder haar goed vergaan. "De logistieke ontwikkeling is natuurlijk gigantisch. Maar daar zijn onze collegeleden volop mee bezig. Ik heb daar alle vertrouwen in dat dat helemaal goed komt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.