gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ina Leppink neemt afscheid van Montferland

50457a7b8d009c2f803fc7ed3063e6c2.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik heb nu alleen net gehoord dat we hier naar Mainfreight gaan", reageert de scheidend burgemeester verrast. "Ik ben hier natuurlijk vaker geweest in de afgelopen jaren, dus ik vind het wel heel erg leuk dat we hier naartoe gaan." Leppink-Schuitema stopt als burgemeester op 1 januari 2017. Ze kijkt daar met een positief gevoel naar uit. "Het is altijd een dubbel gevoel. Ik hoop heel erg dat ik het goed achterlaten, daar heb ik tenminste heel erg mijn best voor gedaan. Maar dan ga je weg en dat is niet zo leuk." Leppink-Schuitema geeft aan dat ze zich vooral gaat richten op haar familie.

Montferland heeft veel betekend voor de burgermoeder. "De warmte van de mensen. De samenwerking, zowel binnenshuis als buitenshuis. Er zijn natuurlijk ontzettend veel dingen om op te noemen, maar dan staan we er over een half uur nog." Volgens Leppink-Schuitema zal het Montferland in de toekomst ook zonder haar goed vergaan. "De logistieke ontwikkeling is natuurlijk gigantisch. Maar daar zijn onze collegeleden volop mee bezig. Ik heb daar alle vertrouwen in dat dat helemaal goed komt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.