Ulft, Nederland
Terug

‘In het voetspoor van Heuvel’ is Beste Boek

4011a66e45ab0399db10450c7b78a051.jpg
Redactie REGIO8 |
“Een boek dat in het hart van onze regio staat”, vertelt voorzitter van de jury André van Gessel. “Het geeft inzichten in wie wij zijn, waar wij vandaan komen en – misschien – ook wel naartoe moeten.” De (onafhankelijke) jury koos het boek, onder redactie van Henk Harmsen en Wim van Heugten, uit 55 boeken die in 2017 zijn gepubliceerd en betrekking hadden op de regio Achterhoek en Liemers. Harmsen, tevens redacteur van De Gelderlander, overleed eind januari onverwachts. In het winnende boek worden allerlei aspecten van het werk van Meester Hendrik Heuvel uitgediept. Hij werd gezien als een filosoof, volkskundige, inspirator en schrijver.

Volgens Van Gessel zijn er in 2017 weer een grote variatie aan behandelde thema’s en soorten boeken uitgekomen. “Van de historie van buurtschappen, kronieken en biografieën tot fotoboeken, romans en zelfs een stripboek”, aldus de voorzitter. Het gevarieerde aanbod maakte het benoemen van een winnaar niet eenvoudig. “De meningen van de jury lopen uiteraard wel eens uiteen wat betreft inhoud, originaliteit en binding met de streek, maar uiteindelijk zijn we het eens geworden over de vijf genomineerden en de uiteindelijke winnaar.”

Foto: Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers

Lees ook

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.