Ulft, Nederland
Terug

Illegaal vuurwerk afgepakt in Winterswijk

214ab09d6d228314f7f37d94b8e9ecbd.jpg
Redactie REGIO8 |
"Dit valt wel onder de categorie goede vangst", zo laat wijkagent Willem Saris weten. In een woning aan de Koningsweg stuitte de politie op een bonte verzameling zwaar illegaal vuurwerk. Er werd in totaal honderd kilo aan onder meer flowerbed's, Cobra’s, mortierbuizen en een aantal shell's van diverse grote in beslag genomen. Ter plaatse is een verdachte aangehouden door agenten.

De politie geeft in deze periode van het jaar het opsporen van illegaal vuurwerk een hoge prioriteit. "Als je nagaat dat dit in een woonwijk ligt opgeslagen", verzucht wijkagent Saris. "Je kunt je er van alles bij voorstellen natuurlijk. De veiligheid voor de omgeving is het allerbelangrijkste." De verdachte zal binnenkort worden voorgeleid.

Foto: Willem Saris

Lees ook

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.

e862ec72-3d88-4755-b7bb-973b4d1daad8.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Aan de grens van Duitsland bij Eibergen, voorspelt de weerboer een weekend met wisselvallig weer. Na het weekend komt de lente weer terug.

a6f81e8f-d494-409b-9fe5-acf9bd9b4f22.jpg

Huurling Nolan Martens geniet in de Achterhoek: ‘Het is gaan, gaan, gaan’

Nog geen maand nadat Nolan Martens (21) op huurbasis tekende bij De Graafschap is hij onbetwist basisspeler in Doetinchem. De Belgische verdediger oogt gretig en lijkt zijn draai gevonden te hebben in de Achterhoek. Hij wil zich vrijdagavond nabij de grens van zijn vaderland nog nadrukkelijker laten zien.

VanKeukentafelNaarKieslijst2.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Bennie en Inge Morsink in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Bennie en dochter Inge Morssink, samen namens OBL op de kieslijst van Samen D’ran in Berkelland.