Ulft, Netherlands

Huis Bergh opent oudste tuin van Nederland

Regio8 | 22 april 2016 15:42 | Aangepast op 22 april 2016 15:42
"Na 300 jaar is de tuin weer een eenheid met het kasteel", zegt een enthousiaste Diane Visser, de directeur van Huis Bergh. "De tuin is nu toegevoegd aan de collectie. Want bij een kasteel hoort natuurlijk altijd een tuin." Na een flinke zoektocht door de archieven van het Huis Bergh bleek dat de tuin in 1461 al werd genoemd in documenten. "Laat Nederland maar komen met andere bewijzen. We zijn echt de oudst gedocumenteerde tuin van Nederland."

Voor tuinarchitect Peter Verhoeff was het een genot om de tuin in oude glorie te herstellen. "Wat we bijvoorbeeld hersteld hebben zijn de zichtassen", aldus Verhoeff. Vanuit de tuin is bijvoorbeeld een fraaie doorkijk gecreëerd naar de kerk van Hoch-Elten. "Werken aan historische tuinen is voor mij altijd een feest", zegt de tuinarchitect. "Dit is natuurlijk heel erg bijzonder, omdat het de oudste tuin van Nederland betreft."

De tuin is vanaf zaterdagmiddag te bezoeken voor het publiek. Daarnaast is er een tentoonstelling rond ‘De oudste tuin van Nederland’ te bezichtigen in het kasteel.

Lees ook

Motorstandbeeld na mislukte stunt terug in Bronckhorst

Het ‘geleende’ motor-standbeeld uit Hengelo heeft inmiddels een flinke toertocht achter de rug. Wat ...

Nederlandse en Duitse boeren zoeken samen oplossingen tegen droogte

Wateroverlast in de dorpen in 2010, extreme droogte in 2018 en 2019 en opnieuw kritieke waterstanden...

Onvoltooide Betuwelijn zet ongewild druk op plannen voor Noordtak

De Betuwelijn ligt in Nederland al jaren klaar. Maar het echte rendement van die miljardeninvesterin...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de keet #2

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Piek in sluipverkeer Beek verwacht, Montferland zet verkeersregelaars in

De gemeente Montferland zet, net als in de zomervakantie, op verwachte piekmomenten verkeersregelaar...

Externe controle bij IKC ’s-Heerenberg zorgt mogelijk voor nieuwe vertraging

De ingreep van de gemeenteraad om het vastgelopen IKC-project weer op gang te brengen, zorgt voorlop...