gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Huis Bergh opent oudste tuin van Nederland

220d7761138083cf1d70a6d46cc97506.jpg
Redactie REGIO8 |
"Na 300 jaar is de tuin weer een eenheid met het kasteel", zegt een enthousiaste Diane Visser, de directeur van Huis Bergh. "De tuin is nu toegevoegd aan de collectie. Want bij een kasteel hoort natuurlijk altijd een tuin." Na een flinke zoektocht door de archieven van het Huis Bergh bleek dat de tuin in 1461 al werd genoemd in documenten. "Laat Nederland maar komen met andere bewijzen. We zijn echt de oudst gedocumenteerde tuin van Nederland."

Voor tuinarchitect Peter Verhoeff was het een genot om de tuin in oude glorie te herstellen. "Wat we bijvoorbeeld hersteld hebben zijn de zichtassen", aldus Verhoeff. Vanuit de tuin is bijvoorbeeld een fraaie doorkijk gecreëerd naar de kerk van Hoch-Elten. "Werken aan historische tuinen is voor mij altijd een feest", zegt de tuinarchitect. "Dit is natuurlijk heel erg bijzonder, omdat het de oudste tuin van Nederland betreft."

De tuin is vanaf zaterdagmiddag te bezoeken voor het publiek. Daarnaast is er een tentoonstelling rond ‘De oudste tuin van Nederland’ te bezichtigen in het kasteel.

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.