gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hootchie Koe houdt stevig vast aan identiteit

43e415fdc7c98c6d6ddeee0d89c5cff5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Vorig jaar was het een grote chaos", vertelt organisator Joost de Gier over de opbouw. "Dit jaar is de chaos heel iets kleiner, want we hebben een dag extra gekregen om op te bouwen." Rondom museumboerderij het Hofshuus staat bezoekers twee dagen theater, muziek en voedsel uit de buurt te wachten. "Wij vullen die sfeer in met allerlei attributen die erbij passen", aldus mede-organisator Marco van der Aar. "Het hoofdpodium is midden in het weiland, de koeienflatsen liggen er nog, dus ik denk dat Hootchie Koe de naam waarmaakt."

De tweede editie van Hootchie Koe staat niet gelijk aan een grote groei. "We willen het een kleinschalig festival houden", vertelt De Gier. Hij verwacht meer dan duizend bezoekers per dag te verwelkomen, maar met name het nauwe contact met Varsseveld is volgens hem van belang. "Het hele dorp helpt mee met de organisatie. De scholen zijn bezig geweest. De hele middenstand en industrievereniging steunt ons met sponsoring of materialen. Dat is wel de identiteit van Hootchie Koe."

Foto: REGIO8

Lees ook

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.