Ulft, Nederland
Terug

Hootchie Koe houdt stevig vast aan identiteit

43e415fdc7c98c6d6ddeee0d89c5cff5.jpg
Redactie REGIO8 |

"Vorig jaar was het een grote chaos", vertelt organisator Joost de Gier over de opbouw. "Dit jaar is de chaos heel iets kleiner, want we hebben een dag extra gekregen om op te bouwen." Rondom museumboerderij het Hofshuus staat bezoekers twee dagen theater, muziek en voedsel uit de buurt te wachten. "Wij vullen die sfeer in met allerlei attributen die erbij passen", aldus mede-organisator Marco van der Aar. "Het hoofdpodium is midden in het weiland, de koeienflatsen liggen er nog, dus ik denk dat Hootchie Koe de naam waarmaakt."

De tweede editie van Hootchie Koe staat niet gelijk aan een grote groei. "We willen het een kleinschalig festival houden", vertelt De Gier. Hij verwacht meer dan duizend bezoekers per dag te verwelkomen, maar met name het nauwe contact met Varsseveld is volgens hem van belang. "Het hele dorp helpt mee met de organisatie. De scholen zijn bezig geweest. De hele middenstand en industrievereniging steunt ons met sponsoring of materialen. Dat is wel de identiteit van Hootchie Koe."

Foto: REGIO8

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.