gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoogste punt bouw bierbrouwerij bereikt

a50c6af3f31bd6ebef6cf4a5019b8823.jpg
Redactie REGIO8 |

“Je ziet dat het een bijzonder ontwerp is”, zegt initiatiefnemer Jos Oostendorp. “Het wordt nog aangekleed met sandwichpanelen en hout, dan gaat het geheel nog meer leven dan alleen de staalconstructie.” Het hoogste punt van de bouw van de brouwerij werd dinsdag symbolisch gevierd, met het proosten op het eerste pilsje. “We gaan hier meerdere speciaal bieren maken.”

Omdat de brouwerij midden in het centrum staat, wordt daar met de resterende bouw rekening mee gehouden om later overlast te voorkomen. “We hebben contact met de buurt gehad en geuroverlast kwam ten sprake”, zegt Oostendorp. Volgens de bierbrouwer komt geuroverlast straks niet voor. “De damp gaat zo het riool in.” Buurtbewoner Roland Mink kreeg de kritiek mee, maar is positief over de bierkweek in zijn omgeving. “Het is voor Groenlo een grote vooruitgang, want het heeft hier jarenlang stil gelegen.” Architect Herman van der Heijden denkt dat de brouwerij juist goed is voor de woonomgeving. “Ze kunnen er alleen maar plezier van hebben, er komt een prachtig openbaar park en dat is een cadeautje voor de buurt.”

Het duurt nog even tot het eerste glas bier gedronken kan worden. “De bouwketels komen over een week of twaalf”, legt Oostendorp uit. “We beginnen dan eind maart met brouwen.” Het eerste biertje uit de nieuwe brouwerij kan dan in mei genuttigd worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.