Ulft, Nederland
Terug

Hoogste punt bouw bierbrouwerij bereikt

a50c6af3f31bd6ebef6cf4a5019b8823.jpg
Redactie REGIO8 |

“Je ziet dat het een bijzonder ontwerp is”, zegt initiatiefnemer Jos Oostendorp. “Het wordt nog aangekleed met sandwichpanelen en hout, dan gaat het geheel nog meer leven dan alleen de staalconstructie.” Het hoogste punt van de bouw van de brouwerij werd dinsdag symbolisch gevierd, met het proosten op het eerste pilsje. “We gaan hier meerdere speciaal bieren maken.”

Omdat de brouwerij midden in het centrum staat, wordt daar met de resterende bouw rekening mee gehouden om later overlast te voorkomen. “We hebben contact met de buurt gehad en geuroverlast kwam ten sprake”, zegt Oostendorp. Volgens de bierbrouwer komt geuroverlast straks niet voor. “De damp gaat zo het riool in.” Buurtbewoner Roland Mink kreeg de kritiek mee, maar is positief over de bierkweek in zijn omgeving. “Het is voor Groenlo een grote vooruitgang, want het heeft hier jarenlang stil gelegen.” Architect Herman van der Heijden denkt dat de brouwerij juist goed is voor de woonomgeving. “Ze kunnen er alleen maar plezier van hebben, er komt een prachtig openbaar park en dat is een cadeautje voor de buurt.”

Het duurt nog even tot het eerste glas bier gedronken kan worden. “De bouwketels komen over een week of twaalf”, legt Oostendorp uit. “We beginnen dan eind maart met brouwen.” Het eerste biertje uit de nieuwe brouwerij kan dan in mei genuttigd worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.