gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoogste punt bouw bierbrouwerij bereikt

a50c6af3f31bd6ebef6cf4a5019b8823.jpg
Redactie REGIO8 |

“Je ziet dat het een bijzonder ontwerp is”, zegt initiatiefnemer Jos Oostendorp. “Het wordt nog aangekleed met sandwichpanelen en hout, dan gaat het geheel nog meer leven dan alleen de staalconstructie.” Het hoogste punt van de bouw van de brouwerij werd dinsdag symbolisch gevierd, met het proosten op het eerste pilsje. “We gaan hier meerdere speciaal bieren maken.”

Omdat de brouwerij midden in het centrum staat, wordt daar met de resterende bouw rekening mee gehouden om later overlast te voorkomen. “We hebben contact met de buurt gehad en geuroverlast kwam ten sprake”, zegt Oostendorp. Volgens de bierbrouwer komt geuroverlast straks niet voor. “De damp gaat zo het riool in.” Buurtbewoner Roland Mink kreeg de kritiek mee, maar is positief over de bierkweek in zijn omgeving. “Het is voor Groenlo een grote vooruitgang, want het heeft hier jarenlang stil gelegen.” Architect Herman van der Heijden denkt dat de brouwerij juist goed is voor de woonomgeving. “Ze kunnen er alleen maar plezier van hebben, er komt een prachtig openbaar park en dat is een cadeautje voor de buurt.”

Het duurt nog even tot het eerste glas bier gedronken kan worden. “De bouwketels komen over een week of twaalf”, legt Oostendorp uit. “We beginnen dan eind maart met brouwen.” Het eerste biertje uit de nieuwe brouwerij kan dan in mei genuttigd worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”