gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoogste punt bouw bierbrouwerij bereikt

a50c6af3f31bd6ebef6cf4a5019b8823.jpg
Redactie REGIO8 |

“Je ziet dat het een bijzonder ontwerp is”, zegt initiatiefnemer Jos Oostendorp. “Het wordt nog aangekleed met sandwichpanelen en hout, dan gaat het geheel nog meer leven dan alleen de staalconstructie.” Het hoogste punt van de bouw van de brouwerij werd dinsdag symbolisch gevierd, met het proosten op het eerste pilsje. “We gaan hier meerdere speciaal bieren maken.”

Omdat de brouwerij midden in het centrum staat, wordt daar met de resterende bouw rekening mee gehouden om later overlast te voorkomen. “We hebben contact met de buurt gehad en geuroverlast kwam ten sprake”, zegt Oostendorp. Volgens de bierbrouwer komt geuroverlast straks niet voor. “De damp gaat zo het riool in.” Buurtbewoner Roland Mink kreeg de kritiek mee, maar is positief over de bierkweek in zijn omgeving. “Het is voor Groenlo een grote vooruitgang, want het heeft hier jarenlang stil gelegen.” Architect Herman van der Heijden denkt dat de brouwerij juist goed is voor de woonomgeving. “Ze kunnen er alleen maar plezier van hebben, er komt een prachtig openbaar park en dat is een cadeautje voor de buurt.”

Het duurt nog even tot het eerste glas bier gedronken kan worden. “De bouwketels komen over een week of twaalf”, legt Oostendorp uit. “We beginnen dan eind maart met brouwen.” Het eerste biertje uit de nieuwe brouwerij kan dan in mei genuttigd worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.