Ulft, Nederland
Terug

Honden op surfplanken te water in Braamt

75f4a38d3d5eef216ac47e0fc34115a8.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik merk dat de Dogsurvival haar intrek wel neemt in de Achterhoek”, aldus initiatiefnemer Angela Jolink. “Wie weet dat ‘suppen’ nu ook een olievlek wordt, wat in de regio gaat lopen.” Tien deelnemers plaatsten hun goedgezinde viervoeters zondag op surfplanken om een stukje te peddelen over het water bij Braamt. “Als die eenmaal ligt, vind die het helemaal goed”, vertelt deelneemster Nina over haar hond. “Ik doe mee omdat ik gezellig met de hond wat samen wil doen, en met dit weer op het water is het natuurlijk prachtig.”

De hond van Finn had iets meer watervrees. “Ik heb afgewisseld met een andere hond, want de mijne vond het wel een beetje eng”, aldus de jonge deelnemer. Jolink heeft nog wel tips voor beginners. “We proberen de honden te leren dat ze tussen je benen gaat zitten, want daar zit het evenwichtspunt”, aldus de initiatiefneemster. “De honden die al enige basiscommando’s hebben geleerd, lukt dat wel ja.”

Na de oefensessie in Braamt wacht aankomende zondag een volgende test. Dan gaan de deelnemers ‘dogsuppen’ over de Oude IJssel bij Doetinchem.

Foto: REGIO8

Lees ook

DidamBrand1.png

Bankstel tegen gevel veroorzaakte verwoestende brand Begoniastraat Didam

Woningbouwcorporatie Plavei heeft meer duidelijkheid over de brand op 13 mei 2025 waarbij een heel huizenblok verwoest werd. Na ongeveer negen maanden is het onderzoek van de VNOG (Veiligheidsregio Noord en Oost Gelderland) gepresenteerd. Het antwoord is niet zo bevredigend als misschien wel verwacht.

timpke.jpg

Huidige raad mag vragen stellen, nieuwe raad beslist over zwembadenkwestie in Berkelland

Een nieuw overdekt zwembad? Renovatie van de twee bestaande overdekte zwembaden? In stand houden van de kleine baden in de kernen? De politiek in Berkelland mag er dinsdagavond vragen over stellen tijdens een zogenaamde beeldvormende vergadering, maar het eindoordeel is aan de nieuwe raad, dus ná de verkiezingen op 18 maart.

03 Trein0.png

Voorstanders treinverbinding naar Münster stuiten op dood spoor

Een treinverbinding naar Münster, vanuit Winterswijk en Bocholt. Voorstanders aan beide zijden van de grens pleiten er voor, maar stuiten vooralsnog op een dood spoor. De lijst van obstakels en bezwaren wint het nog altijd van het voordeel van het heropenen van een oude spoorlijn.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.